Severin Puss on teel harrastajate meistri tiitli kaitsmisele

Ruilas täna alanud takistus- ja koolisõidumeistrivõistluste esimese päeva takistussõiduprogramm on jõudnud lõpule. Esimese osavõistluse pidasid maha poniratsutajad, juuniorid ning harrastajad.

Suurima startide arvuga oli päeva viimane takistussõiduala – harrastajate meistrivõistluste esimene osavõistlus, kus starti asus 33 võistluspaari. Pikka aega oli puhtusele ja kiirusele peetud 90 cm kõrguste takistustega parkuuris kaksikjuhtimine perekond Märtsonite ja Ladoga käes, kuid viimaste hulgs startinud Severin Puss (Tallinn) ja Windar suutsid neid siiski edestada ning teha hea avalöögi mulluse tiitli kaitsmisele. Teisena lõpetas Anna-Mai Märtson, kolmandana Risto Märtson. Mõlemad Ruila Talli klubisse kuuluvad Märtsonid osalesid, nagu eelpoolgi mainitud, hobusega Ladoga.

Poniratsutajad alustasid kõrgusel 105 cm ja rada osutus üllatavalt raskeks. 21-st startinud paarist said lõpptulemuse vaid 10 ja puhtaid sooritusi oli vaid kaks. Avapäeva võitis kindlasti favoriidi seisusesse kuuluv Linda Randpere (Ruila Tall) ponil Okey. Teisena lõpetasid samuti puhta sooritusega Mariann-Krõõt Mätas (Vändra) ja Alarm, kuid kahjuks oli Mätas valinud EMV arvestusse oma teise hobuse – Hidalgo, kellega paraku tulemust kirja ei saadud. Seega läheb EMV arvestuses teisena edasi kolmanda kohaga lõpetanud Mari-Liis Oberg (Tondi) ja Macho ning kolmandana EMV arvestuses Kati Raidma (Vändra) ja Ralf.

Juuniorite esimene osavõistlus peeti kõrgusel 115 cm. Parima tulemuse sõitis mõnevõrra üllatuslikult Vändra klubi sportane Cathy Õunapuu hobusel Ainiki W. Teist tulemust väärisid Heidi Mülla (Ruila Tall) ja Bersinaa, kolmandat Susan Kaleta (Viljandimaa) ja Aga Flamenco von Feight.

Meistrivõistluste arvestuses olid täna kavas sõidud puhtusele ja kiirusele, millest koondarvestusse loetakse kohapunktid. Esimene koht annab null, teine ühe, kolmas kaks punkti ja nii edasi. Teised osavõistlused on kahevoorulised sportlastele ja ümberhüpetele harrastajate klassis. Parim selgub teise osavõistluse tavapäraste karistuspunktide alusel, millele liidetakse esimese osavõistluse kohapunktid.

Tänase võistluspäeva takistussõidu osa algas avatud klassiga kõrgusel 110 cm. Sealse esikolmiku moodustasid Margit Mägi (Ruila Tall) ja Sartros Serious Callers Only, Eleri Kiveste (Vändra) ja Copherfild ning Katri Varikmaa (Ruila Tall) ja Coco Chanel.

Võistluspäev jätkub koolisõiduga. Tulemused leiate aadressilt http://www.tallinnhorseshow.ee/est/eesti-meistrivoistlused/stardijarjekorradtulemused/2012/ .