Shane Rose võttis kaksikvõidu kolmevõistluse FEI Classics teiselt etapilt Adelaides

Möödunud nädalavahetusel jätkus kolmevõistluse eliitsari FEI Classics etapiga Austraalias Adelaides, kus kaksivõidu võttis Austraalia koondise koosseisus Pekingi (Hong Kongi) olümpiamängudel hõbeda võitnud Shane Rose.

Shane Rose võttis hobusega CP Qualified liidripositsiooni sisse juba koolisõidus, mille lõpetas 42.10 karistuspunktiga. Oma teise hobuse Virgiliga sõitis Rose välja seitsmenda tulemuse, milleks oli 50.80. Krossiga õnnestus olümpiasportlasel oma positsioone oluliselt parandada, kui läbis liiderhobusega krossi 3.2 karistuspunktiga ületatud aja eest ning Virgiliga puhtalt. Viimane tulemus tõstis ta mitmest krossil halvemini esinenud konkuredist mööda ning andis kaksikjuhtimise. Kolmandaks tõusis krossiga koolisõidu viiendalt positsioonilt Uus-Meremaa koondises 2010.a. Kentucky`s Maailmamängudel pronksi võitnud Clarke Johnstone hobusega Balmoral Sensation, kes olid ühed kahest väliskülalisest Austraalia suurvõistlusel.

Shane Rose ja CP Qualified asusid liidriks juba koolisõidus; foto FEI/Julie Wilson

Pühapäevast takistussõitu alustas Shane Rose küllaltki turvalisest eduseisust. Oma liiderhobusega oli tal edu enda teise koha ees 5.5 karistuspunkti, uusmeremaalasest konkurendini jäi 8.9 kasristupunkti. Küll oli vahe väiksem teise ja kolmanda koha vahel, milleks 3.3. karistuspunkti. Kui Rose oli läbinud Virgiliga raja vigadeta, võis ta võidus juba kindel olla. CP Qualified`ga võetigi maha üks takistus, kuid sellega oli kaksikvõit ikkagi tagatud. Kolmandana lõpetas takistussõidu puhtalt läbinud Johnstone hobusega Balmoral Sensation. Johnstone muide püüab pääseda Uus-Meremaa koondises Rio olümpiamängudele, mis praktikas ei ole lihtne, sest rinda tuleb pista Suurbritannias baseeruvate kõrgtasemeliste konkurentidega oma kodumaalt (Andrew Nicholson, perekond Price, Mark Todd). Plaani realiseerimiseks kavatsebJohnstone lennata kevadel Badmintoni, et püüda vahetus konkurentsis oma sealseid kaasmaalasi edestada ning võtta vajalikke punkte olümpiareitingu tarbeks.

Shane Rose ja CP Qualified lõpetasid takistussõidu neljaga, kuid tagasid üldvõidu; foto FEI/Julie Wilson

Nagu mainitud, oli Adeleides lisaks Uus-Meremaa sportlasele veel teinegi väliskülaline, kelleks Alice Dundston hobusega Fernhill Present Suurbritanniast. Briti kolmevõistleja kauge reis oli üks osa tema ajaloolisest retkest. Nimelt on nüüdseks Dundson ja Fernhill saanud tulemuse kirja viielt CCS4* tasemega kolmevõistluselt kuuest, lisaks Adelaidele veel Kentucky`st, Lumühlenist, Pau`st ja Burghley“st. Tuleval kevadel kavatsevad nad ajaloolisele faktile punkti panna Badmintonis, saades sel moel maailma esimeseks paariks, kes osalenud kõigil kuuel maailma CCI4* tueniiril.

Rohkem informatsiooni Adelaide suurvõistluse kohta, samuti detailsed tulemused, leite aadressilt http://australian3de.com.au/category/news-updates/

Pärast kahte etappi on FEI Classics sarjas kaksikjuhtimine, kui 15 punkti on kogunud nii Pau kui Adelaide võitjad: Astier Nicolas Prantsusmaalt ja Shane Rose Austraaliast. Kolmas on 12 punktiga samal nädalavahetusel Stuttgardis CSI5*-W tasemega takistussõiduvõistlusel osalenud sakslane MIchael Jung, neljandat kohta jagavad uus-meremaalased Tim Price ja Clarke Johnstone.