Shangai LGCT etapi parimad olid Harrie Smolders ja Regina Z

Käesolevad nädalad on ülitihedad Longines Global Champions Touri korraldajatele, kui kolme nädalavahetusega peetakse kolm etappi. Viimatine etapp peeti Hiina äripealinnas Shanghais, kus näitasid oma paremust Harrie Smolders ja Regina Z Madalmaadest.

Vastandina nädal varem Madriidis peetud etapile, kus kaks vooru läbisid puhtalt vaid Luciana Diniz ja Winningmood, oli Shanghais pärast avavooru puhtaid 13 ning kahe vooru peale kaheksa, kelle hulgas ka mulluse Shanghai etapi võitnud Pieter Devos Belgiast. Möödunud aastal oli Devos mäletatavasti parim hobusega Dream of India Greenfield. Kuigi belglane pääses ümberhüpetele, siis võitu tal kaitsta siiski ei õnnestunud.

Esimesena startides avas ümberhüpped šveitslane Pius Schwizer hobusega Caretina de Joter. Schwizer läbis ümberhüppedki vigadeta ning jäi liidriks peaaegu lõpuni. Järgnevas startijad läbisid samuti ümberhüpped vigadeta, kuid šveitslasest aeglasemalt. Nii tegi seda paar aastat aktiivsest võistlusspordist kõrval olnud Londoni Olümpiamängude võistkondlik pronks Kamal Abdullah Bahamdan hobusega Noblesse des Tess Saudi Araabiast, britid Jessica Mendoza hobusega Spirit T ja Scott Brash hobusega Hello M´Lady, samuti Saksamaal elav jaapanlane Taizo Sugitani hobusega Avenzio.

Pius Schwizer ja Caretina de Joter lõpetasid Shanghais lõpuks teisena; foto globalchampionstour.com

Siis oli Pieter Devose kord, kel paraku ühe mahaajamise tõttu hobusega Candy mullust võitu korrata ei olnud võimalik. Eelviimasena startinud Madalmaade paaril Smolders Regina Z oli nii mõndagi varuks, nad ületasid pikaaegse liidri Schwizeri tulemusepea sekundiga. Viimasena startinud Michael Whitaker Vikingiga ei suutnud enamat kolmandast tulemusest ja nii oligi paremus selgitatud. Võitja Smolders, teine Schwizer, kolmas Whitaker.

Tuuri liidrina jätkab endiselt Shanghais viiendana lõpetanud ning aprilli lõpuga taas maailma esinumbriks tõusnud Scott Brash, kellel punkte 105. Teisel kohal jätkab tuuri Madriidis võitnud Luciana Diniz 95 punktiga, Shanghais teise koha teeninud Pius Schwizeril on punkte 88.

Longines Global Champions Touri kodulehekülje leiate aadressilt http://www.globalchampionstour.com/