Shanghai Global Champions etapil võidutsesid Goldstein ja Monaco Aces

Danielle Goldstein (Lizziemary) oma firmamärgiks muutunud lendlevate sulgedega. Foto: Stefano Grasso

Global Champions hooaja järjekorras neljas etapp võttis suuna kaugele Aasiasse, kui võistlus peeti maha Shanghais. LGCT Grand Prix’s domineeris sel korral Iisraeli esindaja Danielle Goldstein hobusega Lizziemary. GCL parimaks osuts Monaco Aces (Julien Epaillard, Marlon Modolo Zanotelli, Jerome Guery), kes oli parim mõlemal osavõistlusel.

Rajameister Uliano Vezzani pani LGCT GP’s taaskord sportlased kukalt kratsima, keda oli sel korral stardis 35. Rada algas kohe suure okseriga ning nõudis peaasjalikult tempokat sõitmist. Hulk kergelt kukkuvaid lattaedu ja nõudlik kolmene süsteem nõudsid omajagu ohvreid, kuid sellegipoolest lunastas pääsme ümberhüpetele üheksa ratsanikku.

Ümberhüpetel eelviimasena startinud Danielle Goldstein ja Lizziemary näitasid õhtu kiireimat minekut. Siiski tuli võit väga napilt, sest teise koha omanikku Darragh Kennyt (Balou du Reventon) edestati vaid kaheksa sajandikuga. Kolmandaks tulid Jur Vrieling ja VDL Glasgow v. Merelsnest. Topeltnulli sai kirja ka Luciana Diniz (Camargo 2), kes lõpetas vastavalt neljandal kohal.

Darragh Kenny ja Balou du Reventon.Foto: Stefano Grasso
Jur Vrieling ja VDL Glasgow v. Merelsnest. Foto: Stefano Grasso

Danielle Goldstein, kes Shanghai etapi võiduga pääses Prahas toimuvasse LGCT Super Grand Prix’sse, oli esikohast täiesti sillas. “Me kõik tuleme siia eesmärgiga ja mulle tundub, et minu eesmärk sai täidetud! Mu hobune hüppas imeliselt ja kõik toimis,” sõnas rahulolev sportlane.

Üldarvestuses juhib endiselt Pieter Devos, kes aina kogub auhinnalisi kohti. Kui liidril on 120 punkti, siis tema kaasmaalane Niels Bruynseels on hetkel teine 94 ning sakslane Daniel Deusser kolmas 83 punktiga.

Üldliider Pieter Devos võitis ühe võistlusklassi ka Shanghais. Foto: Stefano Grasso

Võistlustules olid muide meile tuttavad Caesar ja Donna, kellega nüüd sõidab noor Hiina sportlane You Zhang. Caesariga läbiti vigadeta reedene 150 cm kõrgune parkuur, kus koguti vaid üks karistuspunkt ületatud aja eest. Tugev tulemus abil laupäevasest 155/160 cm’st sõidust kvalifitseeruti ka LGCT GP’sse, mis sel korral lõpetati 13 karistuspunktiga.

Global Champions League’is oli Monaco Aces (Julien Epaillard, Marlon Modolo Zanotelli, Jerome Guery) kord särada, kes suutsid oma esimese osavõistluse liidripositsiooni pühapäeval säilitada, lõpetades kokkuvõttes nelja karistuspunktiga. Neist nelja sekundiga maha jäänud Paris Panthers (Darragh Kenny ja Gregory Wathelet) pidi sel korral leppima teise kohaga ning kolmas koht kuulus Prague Lions’ile (Niels Bruynseels ja Marc Houtzager) kaheksa karistuspunktiga.

Monaco Aces. Foto: Stefano Grasso

Järgmine GC etapp leiab aset järgmisel nädalavahetusel Madridis.

Kõik Shanghai tulemused leiate siit!