s`Hertogenboschi Rolex Grand Prix võitsid Kevin Staut ja Silvana minimaalse eduga

Möödunud nädalavahetusel peeti kahe aasta taguses MK finaalipaigas s`Hertogenboschis Lääne-Euroopa koolisõiduliiga viimane etapp, millest oleme juba eelnevalt kirjutanud. Lisaks peeti samas CSI5* tasemega takistussõiduturniir, mille Grand Prix võit läks minimaalse eduga prantslasele Kevin Stautile hobusega Silvana.

 

 

47. korda toimunud s`Hertogenboschi Grand Prix osalejate nimekiri oli aukartust äratav – maailma esikahekümnest asusid starti 14. Arvestades koosseisu, ei saanudki rajameister üles seada lihtsat rada ning tulemuseks oli viis puhast sooritust põhiparkuuris. Ãœmberhüpetel startis esimesena prantslanna Penelope Leprevost hobusega Nice Stephanie ning läbis raja puhtalt. Lõpuks andis tulemus neile kolmanda koha. Teisena startis kunagine Euroopa meister ja maailma esinumber Kevin Staut oma esiratsul Silvana ja edestas kaasmaalannat 0.15 sekundiga. Kui järgmistena startinud britt Joe Clee ja iirlane Bertram Allen ajasid latte maha, jäi kõik viimasena startinud sakslase Marco Kutscheri ja Cornet`s Cristallo otsustada. Paar liikus suurel kiirusel ja publikule tundus, et rajal on võitjad, kuid lõpptulemus näitas siiski 0.01 sekundilist allajäämist prantslasele. 

 

Võidu järgselt andis Kevin Staut võistlusele, mis kannab nimetust Indoor Brabant, kõrge hinnangu: “Indoor Brabant on ajalooga ning me vajame seda tüüpi võistluseid. Samasse ritta lisaksin veel Aacheni, Spruce Meadows ja Genfi. Ratsutajad tunnetavad seda väärtust ning tulevad ikka ja jälle sellistele võistlustele tagasi. Kui lähed siin võistlusväljakule, tunnetad kogu seda ajalugu ja tohutut publiku toetust, kes viibivad siin hiliste õhtutundideni.”

 

`Hertogenboschi suurvõistluse tulemused leiate aadressilt http://www.indoorbrabant.com/uitslagen