Šiauliaist tuli Eestile auhinnalisi kohti laupäevalgi

Eile jätkus Šiauliais rahvusvaheline CSI2* tasemel takistussõiduvõistlus, kus Eestisse tuli auhinnalisi kohti kõikidest sõitudest, laupäevase põhisõidu võitis leedukas Valdemaras Žukauskas hobusel Complemento.

Laupäevase võistluspäeva põhisõiduks oli 140 cm kõrguste takistustega ümberhüpetele peetud parkuur. Võitu läks püüdma 41 paari, kellest ümberhüpetele pääses kaheksa. Põhiparkuuris suutis vigu vältida kolm Eesti paari. Kõik eestlased olid puhtad ka ümberhüpetel, parimana saavutas kolmanda koha Kertu Klettenberg hobusel Ulrike R. Neljas koht jäi Tiit Kivisildi ja Corsica, kuues Ebbe-Liisa Sõnajala ning Trooja kontosse. Võidu jättis Leetu Valdemaras Žukauskas hobusel Complemento.

Leetu jäid ka kahe eelnenud rahvusvahelise sõidu võidud. Puhtusele ja kiirusele peetud 130 cm võistluse kiireimad olid Stasys Jasas ning Grenoblis. Urmas Raag ja Piccolina lõpetasid kolmandana, Rein Pill ja Virgin Express viiendana. Noorte hobuste sõidu parimad olid Aleksejus Timofejevas ja Qualumos. Kertu Klettenberg ja Figaro Z lõpetasid kaheksandal auhinnalisel kohal.

Hommikustes rahvuslikes klassides oli 120 cm tasemel Andreas Lootus hobusega Lazlo neljas. Tänaseks põhisõiduks on 145 cm kõrguste takistustega Granmd Prix. Šiauliai võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.equestrian.lt/