Simon Delestre ja Qlassic Bois margot edestasid konkurente Mecheleni MK-etapil

Eile jõudis lõpule Mechelenis peetud suurvõistlus, kus üheks õhtu naelaks oli takistussõidu Lääne-Euroopa liiga MK-etapp, mille võitu tähistas ümberhüpetel viimasena startinud prantslane Simon Delestre täkuga Qlassic Bois Margot.

Sel korral pääses Mechelenis ümberhüpetele üheksa paari, kelle hulgas kodupubliku õnneks kaks belglast, lisaks kolm prantslast, sakslane, rootslane, britt ja jänki. Tegelikkuses võime öelda, et kohalikke oli rohkemgi kui vaid kaks. Esimesena asus ümberhüpete starti Suurbritanniat esindav, kuid just nimelt Mechelenis elav ja treeniv Joe Clee, kes hobusega Utamaro d`Ecaussines tegi muljetavaldava avalöögi, kui läbis ümberhüpete raja puhtalt ning ühtlases ja kiires tempos. Järgnevana startinud noor ameeriklanna Lucy Davis liikus hobusega Barros tunnetuslikult samas tempos, kuid tabloo näitas kaks sekundit paremat tulemust. Paraku ajas neiu maha esimese takistuse ja seega jäi liidriks Clee.

Kohalike emotsioonid tõusid lakke, kui starti asusid kaks Belgia esindajat. Kahjuks ajas Judy-Ann Melchior hobusega As Cold as Ice Z sarnaselt ameeriklannaga maha juba esimese takistuse. Järgnevana startis Belgia noor täht, tänavu Los Angeles Mastersi 5* Grand Prix võitnud, 19aastane Jos Verlooy hobusega Domino. Noormees liikus väga heas tempos, kuid võttis viimasele takistusele lähenedes riski, mis sel korral ei õigustanud. Verlooy ja Domino võtsid viimases vahes ühe sammu vähem, kuid hüpe jäi kaugeks ning publiku ahhetuste saatel langesid nii okseri esimene kui tagumine latt. Aeg oli küll Joe Cleest kiirem.

Cleest kiiremaid tulemusi tehti veelgi, kuid seda vigade hinnaga. Nulliga, kuid aeglasemalt, suutsid tulla veel rootslane Douglas Lindelöw ja Casello ning juba eelnevalt võistlnud Judy-Anni elukaaslane Christian Ahlmann hobusega Cornado II. Ahlmann, kes startis eelviimasena, võttis oma 9aastasel täkul teadlikult madalaid riske ning läks puhtale sooritusele. See ka õnnestus liidrist viis sekundit nõrgema ajaga, kuid sel hetkel andis see kolmanda koha.

Tihti juhtub, et viimasena startinu võtab võidu. Nii läks selgi korral, kui parima tulemuse sõitis välja prantslane Simon Delestre 10aastasel prantsuse täkul Qlassic Bois Margot. Esikolmik Mechelenis seega Delestre, Clee, Lindelöw.

Kõik Mecheleni võistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/980/980zeitplanDEU.htm?style=longines