Sirly Tillmann osales Noorhobuse koolisõidu MM-il Verdenis

Saksamaal Verdenis 3.-7. augustini toimunud Rahvusvahelise Kooli- ja Takistussõidu Festivali raames leidsid aset ka FEI Noorhobuste Maailmameistrivõistlused koolisõidus. Eestit esindas seal Sirly Tillmann. CDI3* tasemel võistlesid ka Grete Barake ja O. Hot Chocolate.

Sirly osales Butopiaril 5a. hobuste arvestuses, kus jõudis 36 võistluspaari hulgas 32. kohale tulemusega 6,84 punkti, millega finaalipääsu ei kindlustanud. Väikeses Finaalis (lohutusfinaal neile, kes finaali ei kvalifitseerunud) saavutati tulemusega 6,4 punkti 24 osaleja seas 20. koht.

Nii 5 kui 6aastaste hobuste klassis startis ainult 36 paari, tegemist on mõistagi maailma parimate noorhobuste konkurentsiga ja tase on väga kõrge. Vähemalt pooled osalevatest hobustest on tunnustatud sugutäkud.

5a. arvestuse võitis kõrge 9,72 skooriga Michael George Eilberg ja Woodlander Farouche (i: Fürst Heinrich) Suurbritanniast, kes pälvis sammu eest isegi maksimumhinde 10. Hobune oli kahtlemata Verdeni MMi üks suurimaid kõneaineid. Kohtunikud kiitsid samuti tema 25-aastase ratsaniku suurepärast sõidustiili. Hõbedale võistlesid Helen Langehanenberg (GER) ja Damon’s Divene (kahekordse maailmameistri Damon Hilli järglane) skooriga 9,12, pronksile jõudsid Emmelie Scholtens ja Bretton Woods (i: Johnson) (NED) tulemusega 8,88.

6a. hobuste lõppvõistluses näitas jätkuvat head taset mullune 5a. arvestuse võitja Astrix (i: Obelisk), keda juhtis Emmelie Scholtens. Tulemusega 8,7p edestati Saksamaa võistluspaare Uta Gräf – Damon Jerome (i: Damon Hill) (8,68p) ja Dorothee Schneider – St. Emilion (i: Sandro Hit) (8,42p). Viimane pälvis allumise eest kõrge hinde 9, mis oli ühtlasi päeva parim skoor selles kategoorias.

Astrix ja Emmelie Scholtens . Foto: Karl-Heinz Frieler/FEI

Verdenis toimuvad suurvõistlused on aastakümneid olnud Saksamaa ja ka muu maailma mõistes ühed tähtsamad ratsasündmused. Noorhobuste koolisõidu MM toimus seal 11. korda.

Noorhobuste MM on hobusekasvatajatele aasta tippsündmuseks, mille käigus nende aretatud noored talendid saavad end tõestada ja maailmale nähtavaks teha. Takistussõiduvõistlused toimusid Verdenis CSI2* tasemel, hõlmates muuhulgas Hannoveri Meistrivõistlusi, koolisõidu tase küündis kolme tärnini (CDI3*). Ürituselt ei puudunud mõistagi kogu hobunduse spetsiifikat hõlmav mess. Võistlus on tõeline publikumagnet, hinnanguliselt oli tänavuse sündmuse tunnistajaks 50 000 pealtvaatajat.

Grete Barake võistles CDI3* tasemel GP-s, kus tuli skooriga 60.681 % 34 võistluspaari hulgas 26ndaks. Sõidu võitis Isabell Werth Don Johnsonil tulemusega 72.106 %.

Kõik Verdeni tulemused: http://eventcontent.hippoonline.de/614/614zeitplanENG.htm