Sisekrossid on võitmas üha enam populaarsust nii pealtvaatajate kui kolmevõistlejate hulgas

Tänavusel sisehooajal on üsna mitmetel Lääne-Euroopa suurvõistlustel muude alade vahel viidud läbi kolmevõistluse sisekross, mis on saavutamas üha suuremat populaarsust nii pealtvaatajate kui ka kolmevõistlejate hulgas. Viimati peeti sisekross Bordeaux`s toimunud CSI5* takistussõiduvõistluse ja neljarakendite MK-finaali raames.

Bordeaux`s peeti sisekrossi teist aastat järjest ning sellel osales enamik Prantsusmaa kolmevõistluse paremikust, kellele lisandusid mitmed sportlased naaberriikidest. Sisekross viiakse tavapäraselt läbi kahel väljakul ehk hõlmatud ka tavapärane soojendusväljak, millel toimuv on publikule nähtav suurtel ekraanidel. Võrreldes klassikalise kolmevõistluse krossiga on sisetingimustes lisatud mõningaid takistussõidu elemente. Nimelt on osadele maastikutakistustele lisatud latid, mille mahaajamine lisab ajalisele tulemusele takistussõidu Tabel C põhimõttel neli karistussekundit. Kasutatud on ka takistussõidule tüüpilist Tabel A ehk üks mahaajamine neli karistuspunkti. Võitjaks osutub see, kelle ajaline tulemus on parim Tabel C puhul või see, kelle ajaline tulemus on parim vähimate karistuspunktide juures.

Bordeaux`s võitnud Prantsuse kolmevõistleja Karim Laghouag mainis, et selline võistlus erineb kolmevõistlejate tavalisest krossist, sest takistused järgnevad teine teisele ülikiiresti nii et tegemist on pidevalt. Loomulikult annab asjale oma vürtsi takistussõidulattide lisamine krossitakistustele. Võitja sõnul avastaski ta pärast esimest distantsi poolt, et jääb liidrile alla ning püüdis teise poole sõita tunduvalt ettevaatlikumalt, mis koostöös tema märaga Pegase su Tuc edukalt ka õnnestus. Laghouag leidis, et selline väljakutse on talviseks perioodiks ideaalne ning samas suur võimalus tutvustada laialdasele publikule oma ala (kolmevõistlust), mis omakorda või tuua suveperioodil uusi huvilisi nii öelda metsade vahele krossi vaatama.