Smolders ja St Tropez Pirates võidukad Hamburgis

Harrie Smolders ja Don VHP Z. Foto: LGCT / Stefano Grasso

Möödunud nädalavahetusel toimusid Hamburgis järjekordsed Longines Global Champions Tour’i (LGCT) ja Global Champions League (GCL) etapid. LGCT Grand Prix’d domineeris ei keegi muu kui värske maailma esinumber Harrie Smolders hobusega Don VHP Z. GCL etapivõidu pani sel hooajal esmakordselt kotti St Tropez Pirates (Laura Klaphake ja Pieter Devos).

Laupäeva õhtupoolikul peetud LGCT Grand Prix’sse olid eelnevast kvalifikatsioonisõidust pääsme lunastanud 35 sportlast. 155/160 cm kõrgusel peetud GP kvalifikatsiooni võitis Saksamaa noor lootus Maurice Tebbel 9-aastase Don Diaradoga, mis on huvitaval kombel juba kolmas etapp järjest, kus sellise taseme kohta noored hobused teevad kõrges mängus kaasa. Frank Rothenbergeri ehitatud Grand Prix põhiparkuuris said puhta sõidu kirja seitse paari, kes läksid võitjat välja selgitama ümberhüpetele. Seal näitas klassi eelmise aasta LGCT üldarvestuse võitja Harrie Smolders võimsal Don VHP Z’il, saades kirja pea kaks sekundit kiirema aja kui teise koha saanud Maurice Tebbel, kes seekord oli stardis pisut kogenuma Chacco’s Son’iga. Smolders ja Tebbel olid ka ainukesed, kes said kirja topeltnulli. Kolmas koht kuulus kiireima nelja karistuspunktiga sõitnud Martin Fuchs’ile hobusega Chaplin. Ümberhüpetel olid stardis veel Jos Verlooy (Caracas), Christian Ahlmann (Tokyo), Piergiorgio Bucci (Diesel Gp du Bois Madame) ja Julien Epillard (Giovani de la Pomme).

Harrie Smolders, kes kvalifitseerus võiduga viienda sportlasena Prahas toimuvale Longines Global Champions Super Grand Prix’sse, sõnas, et Don VHP Z on sellel tasemel väga stabiilne hobune. „Kui kõndisin põhiparkuuri rada, siis see tundus raske, seega see oli sel momendil meie eelis,“ lisas võitja.

Esiplaanil Smolders ja Don VHP Z, kellele järgnevad Maurice Tebbel ja Chacco’s Son. Foto: LGCT / Stefano Grasso

Üldarvestuse liidrina jätkab Scott Brash, kes jättis Hamburgi etapi küll vahele, kuid konkurentide ebaõnne tõttu on tema kogutud 131 punkti siiski hetkel suurim punktisumma. Teiseks tõusis Edwina Tops-Alexander 119 punktiga, kes möödus hetkeks teine olnud Ben Maherist, kes jätkab 103 punktiga.

GCL etapil sai hooaja esimese etapivõitu St Tropez Pirates (Laura Klaphake ja Pieter Devos), kes suutis hoida oma esimest kohta peale esimest osavõistlust ja lõpetas kokkuvõttes nelja karistuspunktiga. Teise koha võttis endale Valkenswaard United (Marcus Ehning, Jur Vrieling ja Maurice Tebbel), kes lisasid esimese päeva ühele karistuspunktile teisel päeval veel neli, mis tegi nende lõpptulemuseks viis karistuspunkti. Teist korda järjest lõpetas kolmandana Shanghai Swans (Shane Sweetnam ja Pius Schwizer), kes sarnaselt Valkenswaard Unitediga lisas esimese osavõistluse ühele karistuspunktile teisel päeval neli ja lõpetas samuti kokkuvõttes viiega, kuid ajaliselt teisest kohast juba oluliselt aeglasemalt.

St Tropez Pirates auringil. Foto: GCL / Stefano Grasso

Üldarvestuse liidrina püsib London Knights meeskond 109 punktiga. Kuklasse hingab aga Valkenswaard United 101 punktiga ning juba pisut kaugemale maha jääb St Tropez Pirates 82 punktiga.

Nüüd suunduvad LGCT ja GCL edasi Prantsusmaale, kus võistlus leiab esmakordselt aset St Tropez’s ja seda 31.05-2.06.

LGCT Grand Prix of Hamburg Highlights

Missed out on all the drama in the Longines Global Champions Tour Grand Prix of Hamburg? We've got you covered…

Posted by Longines Global Champions Tour on 13. mai 2018. a.

Kõik Hamburgi tulemused leiate siit