Smolders, Werth ja Townend maailma edetabelite parimad

Foto: FEI

Aprillikuu lõpp tähendas lisaks maikuu algusele ka uusi maailma edetabeleid. Olümpiaaladest tõugati takistussõidus ja kolmevõistluses esikohalt pikalt seal olnud sportlased, koolisõit püsis aga ilma suuremate muutusteta.

Takistussõidus võttis igati teenitud maailma esimese tiitli endale “lendav hollandlane” Harrie Smolders, kes möödus alates 2017. aasta maist esikohta hoidnud ameeriklasest Kent Farringtonist. Viimane on, hoolimata veebruari keskel saadud vigastusest, mis on teda võistlusareenilt siiani eemal hoidnud, jätkuvalt maailma teine number. Smoldersi ja Farringtoni punktide vahe on võrreldes eelmise kuu viie punktiga nüüd juba üle 200 punkti, mis annab hollandlasele arvestatava edumaa. Kolmas ja neljas positsioon kuuluvad ka aprillikuu lõpu seisuga Peder Fredricsonile ja Kevin Stautile. Viies on Henrick von Eckermann, kuues McLain Ward. Simon Delestre kukkus viiendalt kohalt seitsmendaks, samas kui esikümnesse on tõusnud Marcus Ehning, kes hoiab kaheksandat kohta. Steve Guerdat jätkab üheksandal positsioonil ja samuti kuulub maailma kümne parima hulka taas Daniel Deusser.

Harrie Smolders on takistussõidu edetabeli uus nr 1. Foto: FEI

Koolisõidus jätkub sakslanna Isabell Werthi ja Weihegold OLD’i ülemvõim, kellel on enam kui 300 punktine edu ameeriklanna Laura Graves’i ja Verdadese ees. Werth on esikümnes peale Weihegoldi veel kahe hobusega: Emilioga kuulub talle kolmas ja Don Johnson FRH’ga kuues koht. Neljandaks on langenud taanlanna Cathrine Dufour hobusega Atterupgaards Cassidy. Viies on Sönke Rothenberger (Cosmo 59), seitsmes Dorothee Schneider (Sammy Davis Jr.), kaheksas Patrik Kittel (Deja), üheksas Helen Langehanenberg (Damsey FRH) ja esikümnesse on 13. kohalt tõusnud Jessica von Bredow-Werndl (Unee BB).

Isabel Werth domineerib jätkuvalt koolisõidus. Foto: FEI

Kolmevõistluse edetabelites lõppes sarnaselt takistussõidu omaga ühe ratsaniku pikaajaline juhtimine, kui hiljuti Kentuckys hooaja esimese 4* kolmevõistluse võitnud Suurbritannia esindaja Oliver Townend lükkas esikohalt sakslase Michael Jung’i, kes alates 2015. aasta keskpaigast oli sellest kinni hoidnud. Neid eraldab aga ei rohkem ega vähem kui üks ainus punkt, mis tähendab, et järgmises edetabelis võib olukord olla taas juba teistsugune. Kolmanda ja neljanda koha omanikel Tim Price’il ja Gemma Tattersallil on võrdne punktisumma ning viiendale positsioonile jõudis Rosalind Canter.

Oliver Townend on uus kolmevõistluse edetabeli liider. Foto: FEI