SMV U25: Lanno napsas tugevate konkurentide ees võidu

Mia-Marleen Lanno ja Ciao Belo Des Erables. Foto: Celin Lannusalu

Veskimetsa ratsakeskuses peeti pühapäeval U25 klassi sisemeistrivõistlused takistussõidus. Kullale sõitis end 15-aastane Mia-Marleen Lanno, kes vaid nädal tagasi sai kaela ka juuniorite sisemeistrivõistluste kuldmedali.

Kõik 21 võistluspaari asusid suurte lootustega 135 m kõrguse parkuuri starti. Sõit oli võitjate vooruga ning vaja oli pääseda 10 parima hulka, kõige kindlam viis selleks oli sõita puhtalt. Konkurents oli tihe ja favoriite palju, kellest mitmed tiitlite ja medalitega pärjatud.

Esimesest voorust said edasi kaheksa „nulli“ ja kaks „kiiret nelja“. Kohe tegi võitjate voorus kiire aja ette Lissy-Ann Tilk hobusel Ex’Royal (Tondi RSK, treener Riina Seder-Zalite). Tema liidriaeg ei püsinud aga kaua, sest järgmisena hüpanud Mia-Marleen Lanno ja Ciao Belo Des Erables (Tondi RSK, treener Aldo Kanepi) lõid nende aja üle. Hetkeliidreid ohustasid tugevalt teises soojenduses startinud Berit Lehtsaar ja B C Qastania (Tartu Ratsakool, treener Meeli Lehtsaar). Vaid 0,08 sekundiga pidi Berit lõpuks Mia-Marleenile alla vanduma. Draamat jätkus veelgi, kui viimasena startinud Karol-Kenneth Lootus ja Let’s Dream (ESHKS) läksid kindlalt võidu peale sõitma. Paar sai üles väga hea hoo, kuid kahjuks langes eelviimase takistuse latt ning kuigi aeg oli võistluse kiireim, langes Karol-Kenneth selle tulemusega lõpuks alles viiendaks.

Nii oli Mia-Marleen teinud sama triki, mis ka juuniorite võistlusel, saades võitjate vooru edasi ühe vea ja kiireima ajaga ning võttes võistluse kirkaima medali. Hõbe seekord Beritile ja pronks Lissy-Annile.

Sisemeistrivõistluste medalid on jäänud selgitada veel harrastajate ja amatööride klassides.

U25 medalikolmik. Foto: Celin Lannusalu