Soome kolmevõistlejad riisusid Kurtnas koore, Eesti Meistriks tuli Siret Saks

Kurtna tallides 3.-5. septembrini aset leidnud rahvusvahelisel kolmevõistlusel oli võistlejad nii Eestist, Soomest kui ka lõunanaabrite juurest Leedust. Eesti Meistrivõistluste arvestuses osutus parimaks Siret Saks Wiplala S’il.

Ilmastikuolude poolt räsitud ratsutajad pidasid vapralt vastu, ka mitu tundi edasi lükatud kross sai lõpuks peetud.

CIC2* läksid poodiumikohad Soome. Võitjaks tuli Salla Aario hobusega Celtas Chibougamau, teiseks asetus Paavo Huttunen ratsul Feril ning kolmandaks Perttu Puranen Quistrol. Eestlasi antud klassis ei osalenud.

Salla Aario ja Celtas Chibougamau. Foto: Ago Ruus

CIC1* läks taas võit üle lahe Soome, parimaks tuli Cajus Aminoff Girlettel. Teise koha said meie sportlased Siret Saks ja Wiplala S ning Joosep Tikk Orfeil.

Cajus Aminoff hobusel Foxattac. Foto: Ago Ruus

Eesti meistrivõistluste arvestuses pidid mõõtu võtma neli sportlast. Esimeseks tuli Siret Saks koos Wiplala S’iga, teiseks jäid Joosep Tikk ja Orfei. Marit Poltimäe Szaman ei läbinud kahjuks teist hobuste ülevaatust ning Madli Mureli Flicker ei jõudnud edasi esimesest inspektsioonist.

Siret ja Joosep teineteist õnnitlemas. Foto: Ago Ruus

Rahvuslikus klassis oli kokku 27 võistluspaari, neist 10 Eestist. Parimad kohad pidime taaskord Soome andma. Esimeseks tuli Kirsi Oksanen Gilroyga, teiseks jäi Minna Leppälä ja Rhana Z ning kolmandaks tuli Laura Koivula Risks-Remarksil. Parim eestlane oli Marit Poltimäe, kes sai neljanda ja viienda koha hobustega Dubai ja Cosette.