Soome takistussõitja Anna-Julia Kontio sai kutse printsess Haya tiimi

Anna-Julia KONTIO – FARDON (FIN) @ Alltech FEI World Equestrian Games 2014, Normandy. Foto: Kylli Tedre / www.kyllitedre.com

Soome viimaste aastate edukaim ja maailma saja parima ratsutaja hulka kuuluv takistussõitja Anna-Julia Kontio (27) on saanud uskumatu pakkumise saada Jordaania printsess Haya Bint al-Husseinile kuuluva talli ja Team Harmony liikmeks.

Alles oktoobris 2017 Belgias, ER Horses tallides tööd alustanud ja väga edukalt GP-taseme võistlustel silma paistnud Anna-Julia sai mõned kuud tagasi telefonikõne Inglismaalt. Jordaania endise kuninga tütar pakkus talle võistlusratsutaja töökohta oma tallis. Pakkumine oli liiga hea, et keeldumisest mõeldagi, seega ütles Anna-Julia oma töö Belgias maikuus üles ja siirdus Inglismaale.

Team Harmony asutajaks on Jordaania endine kuningas Hussein, kelle eesmärgiks oli aidata oma Inglismaal õppival tütrel teha teoks unistus saada tähtratsutajaks. Printsess Haya on Araabiamaades naissportlaste pioneer – juba 13-aastaselt oli ta esimene Jordaaniat esindanud naine rahvusvahelistel takistussõiduvõistlustel. Samuti on ta esimese naissportlasena edukalt esindanud oma maad Sydney suveolümpiamängudel ning maailmameistrivõistlustel. Aastatel 2007-2014 oli printsess Haya Rahvusvahelise Ratsaspordi Liidu (FEI) president.

Printsess Hayale kuuluv tall ja Team Harmony asuvad Inglismaal, Suffolkis. Team Harmony uueks treeneriks on Sydney OM hõbemedalist šveitslane Markus Fuchs ja tiimi esiratsutajaks briti legend, neljakordne Euroopa meister ja olümpiavõitja John Whitaker. Teised talli ja tiimi liikmed on noored tulevased ratsasporditähed, keda printsess Haya soovib aidata tippu tõusa. Anna-Julia käsutuses on viis hobust, kellest neljaga võistleb ta vähesele tutvusele vaatamata juba sel nädalavahetusel Belgias.

Soome ajakirjanduses on uudis hetkel kuum ning kaasmaalastest fännid ja ametivennad väga uhked. Anna-Julia ise on loomulikult imelise võimaluse ja suurepärase pakkumise üle õnnelik ning arvab, et parimat talli oleks raske leida. Tulevik on Anna-Juliale lahti ning ehk täitub uue tiimi liikmena ka tema pikaajaline unistus pääseda Tokyo olümpiamängudele.

 

Soome ajakirjanduse põhjal refereeris Getri Juhansoo

Kasutatud artiklid:

https://www.hs.fi/urheilu/art-2000005718343.html?share=a888c2650e21f87b3b41b91e659b3846

https://yle.fi/urheilu/3-10253149

https://www.aamulehti.fi/urheilu/anna-julia-kontio-siirtyy-englantilaistalliin-jonka-omistaa-jordanian-prinsessa-tama-on-uskomaton-mahdollisuus-201012621/