Soome tõusis Bratislavas Furusiyya teise divisjoni liidriks

Soome takistussõidukoondis tegi Bratislavas tõsise tulemuse, kui napilt Prantsusmaa järel teiseks jäädes kogus teise divisjoni võidupunktid ning asus divisjoni juhtima.

Eile peeti Bratislavas järjekordne Euroopa teise divisjoni Furusiyya FEI Nations Cup etapp, mille võitsid 12 karistuspunktiga prantslased, kellest vaid punktiga jäid maha põhjanaabrid soomlased. Soomlasi esindasid Slovakkia pealinnas Satu Liukkonen ja Celestine, Mikko Mäentausta ja Eternety D, Sebastian Numminen ja Chue Channa 42 ning Henri Kovacs ja Lennox Luis.

Bratislavas saavutatud tulemusega tõusis Soome teise divisjoni liidriks ja omab reaalset võimalust pääseda Barcelonas peetavasse finaali, kuhu lunastavad pileti divisjoni kaks parimat. Samas on lõppjärjestus veel lahtine, kuna toimumata on kaks etappi. Soome on punktijahi lõpetanud. Saatuse iroonia näol lõpetab aga ülisuure tõenäosusega soomlastega samal pulgal ehk 335 punkti juures hetkel 235 punktiga kuues olev Ukraina, kes osaleb ainsana teisest divisjonist Gijoni etapil, mis tähendab lõpetamise korral esikoha eest antavat 100 punkti, mispeale annab paremusjärjestuse see, kellel rohkem puhtaid sooritusi etappidelt. Hetkel teine olev Portugal on samuti punktijahi lõpetanud ja tegelikult mängust väljas. Esimese kahe hulka pretendeerivad veel viimaselt, Arezzo, etapilt punkte koguvad Poola, Tšehhi ja Taani, kes jäävad Soomest maha vastavalt 85, 90 ja 95 punkti.

Furusiyya teise divisjoni punktiseisu leiate aadressilt http://www.fei.org/system/files/FFNC%20Standings%202015_2015%2007%2024.pdf, Bratislava Rahvuste Karika tulemused, kus pühapäeval peetakse MK-etapp aga aadressillt http://eventcontent.hippoonline.de/1049/1049zeitplanDEU.htm?style=longines