Soomes peeti Eesti raskeveo tõugu hobuse kasvatajate koosolek

Märtsi alguses kogunesid Soomes Mirka ja Ilka Ahon kodus Eestin Raskaat Vetohevoset RY liikmed aastakoosolekule. Kohale tuli kolm liiget Eestist, Soomest viibis koosolekul üheksa inimest. Kogunenud hindasid koosolekut tervikuna väga informatiivseks ja töiseks.

Üritust väisanud Viktoria Kaasik rääkis, et kokku on Soomes ühingu liikmeid 51 ja hobuseid 75. „Eelmisel aastal sündis Soomes kokku seitse varssa. Neli oli Valmetist, üks Kuningast, üks Hälvinist ja üks Ettorist. Mis on väga tugev tulemus! Paaritusi oli eelmisel aastal kokku neli. Neist kaks Koiduga, üks Vadisega ja üks Valmetiga. Hoiame pöialt, et kõik läheks hästi! Kokku on praegu Soomes litsentseerituid täkke neli ja paaritusvõrgus viis,“ ütles Kaasik.

Kaasiku sõnade järgi sai aasta teo tiitli ruun Vedur, kes koolisõidus sai esimese koha. Valiti ka uus juhatus, lisaks käsitleti teisi küsimusi.

EHSi tegevdirektor Krista Sepp tegi põhjaliku ülevaate kalenderplaanist ja avaldas head meelt, et koostöö Soome ER hobuste kasvatajatega on olnud väga tihe ja produktiivne,“ vahendas Kaasik, kes lõpetuseks tänas Mirka Ahot ja tema perekonda sooja vastuvõtu ja hea toidu eest.

Tulemas on ka ER hobuste päev Tarja Haloneni juures, kuupäev on hetkel täpsustamisel.

Eesti Hobusekasvatajate Selts