Sophia Luisa Aland pääses Saksamaa juuniorite tšempionaadile

Sophia Luisa Aland ja AK Lord Fronhof. Foto: erakogu

Pea nädala eest Eesti Ratsaspordi Liidu galal parima lasteklassi takistussõitja tunnustuse saanud Sophia Luisa Aland osales Saksamaal kõrgetasemelises treeninglaagris, kust kvalifitseerus sealsele juuniorite tšempionaadile.

Jaanuaris kvalifitseerus Saksamaal elav ja treeniv Sophia Luisa oma 2018. a võistlustulemuste põhjal Saksamaa juuniorite ja noorte takistussõitjate peatreeneri Peter Teeuweni poolt läbi viidud kvalifikatsioonilaagrisse. Kvalifikatsioonilaager toimus Warendorfis, Saksamaa olümpiaettevalmistuse ratsakompleksis (DOKR – Deutsches Olümpiade-Komitee für Reiterei) ja Sophia Luisa osales seal oma täkuga AK Lord Fronhof.

Kahe nädala jooksul kolmepäevastes treeninglaagrites korraldatud kvalifikatsioonisõitude põhjal valiti välja sportlased, kes saavad osaleda Saksamaa nn järelkasvu tšempionaadil (Bundesnachwuchschampionat). Kokku pääses sinna 25 sportlast ja tšempionaat toimub 22. – 24. märtsil 2019 Braunschweigis, Löwen Classics`i raames. Seda võistlust loetakse kõige olulisemaks juuniorite ratsavõistluseks Saksamaal ning seetõttu on Sophia Luisa kvalifitseerumine ja lõppvõistlusele valituks osutumine meie noore sportlase jaoks väga oluline saavutus ja tunnustus.

1988. aastast toimuv juuniorite tšempionaat on takistussõidu järelkasvu jaoks olulisemaks eksamiks Saksamaa ratsaspordis. Konkurss sinna on väga tihe ja eelneva valiku, kes pääseb kvalifikatsioonilaagrisse ja sealt edasi tšempionaadile, teevad koondise peatreener ning vastavad vahehindaja. Kokku osaleb kvalifikatsioonilaagris ca 65 sõitjat. Finaal koosneb kvalifikatsioonvõistlusest ning finaalvõistlusest. Muuhulgas peavad võistlejad hüppama ka stiilipunktidele. Finaal kulmineerub nelja parima ratsaniku omavahelise mõõduvõtmisega, kus kõik võistlejaid peavad oma oskusi näitama ka konkurentide hobustega. Finaali on võitnud tänaseks juba mitmed nimekad Saksamaa ratsanikud, kellest ehk meie publikule on tuntuim Daniel Deusser (1999).