Sophia Luisa Aland tuli Saksamaa liidumaa lasteklassi meistrivõistlustel hõbedale

Sophia Luisa Aland ja Mercedes Dream. Foto: erakogu

Saksamaal elav ja treeniv noor ratsasportlane Sophia Luisa Aland on peale kevadel saadud rasket õlavigastust taas sadulas. Sophia, kelle tänavuseks suureks eesmärgiks oli EM-l osalemine, kukkus kevadel hobusega ja pidi kõik oma plaanid ringi tegema. Nädalavahetusel tegi ratsanik oma esimese võistluse pärast pikka taastumispausi ja seda väga edukalt.

Sophia ema kirjutas, et vaid napilt kolme nädala treeningutega suutis neiu sõidukindlust niipalju taastada, et Saksamaa Baden-Württembergi Liidumaa peatreener otsustas ta Liidumaa Meistrivõistlustele lubada. Kolmel päeval peetud kaks osavõistlust ja kolmanda päeva finaal olid suure kuumuse tõttu nii hobustele kui ratsanikele väga kurnavad.

Sophia alustas esimesel päeval oma hobusega Mercedes Dream AK parkuuris kõrgusel 115 cm veidi ebakindlalt, saades sõidust 4 kp, kuid platseerudes siiski 4. kohale. Teise päeva sõit peeti kõrgusel 125 cm, kus Sophia oli enda tavalise sõidustiili ja -kindluse leidnud ning lõpetas sõidu kindla 0-ga ning 3.kohaga.

Pühapäevane finaalsõit peeti kõrgusel 125 cm ning ümberhüpetele. Sophia ja Mercedes Dream sõitsid taas väga ilusa puhta sõidu ning pääsesid ümberhüpetele. Vaid kaks ümberhüpetele pääsenud võistluspaari pidid otsustama finaalsõidu paremusjärjestuse ning samuti meistrivõistluste medalikolmiku. Sophia startis esimesena ning tegi kindla, puhta ning kiire sõidu. Teisena startinud võistleja suutis samuti parkuuri puhtalt läbida, kuid kaotas Sophiale ajas. Sophia oli sellega Meistrivõistluste finaali võitja ning võitis Saksamaa Baden-Württembergi Liidumaa Meistrivõistluste (Children) hõbemedali.

Loodetavasti Sophia kiire taastumine jätkub, soovime talle edukaid starte!