Sopot Horse Trials Spring Tour I oli meie kolmevõistlejatele edukas

Kaire Kalm ja Cavalier – Sopoti rahvusvahelise CCI2*-S klassi viiendad. Fotod: Margot Jukk

Nädalavahetusel toimus Poolas Sopotis kolmevõistlus Horse Trials Spring Tour I, kus hooajaga tegid algust mitmed meie sportlaspaarid.

Rahvusvahelises CCI2*-S klassis startinud Kaire Kalm (ESHKS) hobusel Cavalier oli reedel toimunud avaala järel neljandal positsioonil, kui 23 sportlaspaari seas õnnestus skeemis välja sõita 67,6%. Laupäevases parkuuris tuli sisse üks viga, mis lisas senisele skoorile neli karistuspunkti ning pühapäevasele krossile mindi vastu 36,4 kp-ga. Ka kross õnnestus võistluspaaril hästi ning lõppskoorile lisandunud 0,8 kp aja eest enam mängu ei muutnud. Võistlus lõpetati viiendal auhinnalisel kohal tulemusega 37,2 kp.

Teine rahvusvahelisel võistlusel startinud Eesti kolmevõistleja, Erkki Hõim (Tartu Kalevi RK), startis oma kahel hobusel Roleks ja Ally Nightingale vastavalt klassides CCI3*-S ja CCI3*-L. Roleksiga starditi esmakordselt 3* tasemel ning skeemis sõideti tulemuseks 57,9%. Takistussõidust lisandus paarile 4kp ning pühapäevasest krossist vaid 6 kp aja eest, nii õnnestus paaril esmakordne 3* võistlus lõpetada kümnendal kohal lõpptulemusega 52,1 kp.

Ally Nightingalega starditi 3* pikas formaadis, kus võistlus algas neljapäevase vet-checkiga, mis ka edukalt läbiti. Reedel sõidetud skeemis sai paar tulemuseks 63,3%, mis andis avaala järel 15 võistleja seas 11 positsiooni. Laupäeval toimunud vigadeta krossiga parandati tulemust viie koha võrra ning takistussõidule eelnevalt oldi 36,7 karistuspunktiga kuuendad. Pühapäeval toimunud takistussõidust lisandus paarile 4,8 kp ning võistlus lõpetati seitsmendal positsioonil lõpptulemusega 41,5kp.

 

Lisaks startis Sopotis ka arvukalt eestlasi rahvuslikes klassides tasemetel CNC90, CNC100 ja CNC1*. CNC90 klassis olid 33,7 karistuspunktiga viiendad Hanna Kristin Ojaveer (Tartu Kalevi RK) hobusel Queen A, kuuendad 34,3 kp-ga Katriin Sild (Nõo RK) ja Armstong. 12 ja 14 kohal vastavalt Tondi RSK sportlased Aive Mihkelson ja Acamar (40,8 kp) ja Sarah Marii Aarelo ja Magic Flo J (45,5 kp).

CNC100 klass oli eestlaste jaoks edukaim. Siin saavutati 32,3 kp-ga kolmas koht Vändra RSK sportlaspaari Eliise Leedmaa ja Carraya ning neljas 32,5 kp-ga Ann Öpiku (Nõo RK) ja Warlocki poolt. Auhinnalised kuuendad ja seitsmendad olid ka 33,1 kp-ga Mari Talinurm (RK Ruila Tall) ja Calvin ning 33,2 kp-ga Jennifer Žukova (Tondi RSK) ja Phenomenon. 16 kohalt leiame veel Katriin Silla (Nõo RK) ja Zinga Zanga (38,1 kp) ning 38 kohalt Viktooria Vesingi (Hiiumaa RSK) ja Freestyle Beyb (74,0 kp).

CNC1*-Intro klassis saavutas auhinnalise kuuenda koha Camille Mahoni (SA Tallinna RK) ja Orlymeja tulemusega 35,4 kp. Maris Kangur (Tondi RSK) ja Al Pacino lõpetasid 50,4 kp-ga 24. kohal.

Camille Mahoni ja Orlymeja. Foto: Aleksandra Ziętak Fotografia

 

Kõik esimese nädalavahetuse Sopoti tulemused on leitavad siit.