Sopoti Furusiyya FEI Nations Cup etapi võitis Türgi koondis

Eile peeti Poola kuurortlinnas Sopotis Fusrusiyya FEI Nations Cup Euroopa teise divisjoni neljas etapp, millelt lahkusid võiduga türklased pärast esimest vooru juhtinud korraldajatest poolakate ees.

Sopoti hipodroomil, kus Rahvuste Karikat korraldatakse alates 2009.a., võistlesid kümme rahvuskoondist, pärast esimest vooru juhtisid nelja karistuspunktiga poolakad, kellest jäid vaid ühe mahaajamise kaugusele Türgi ja Norra. Teine voor koduvõistkonnal niivõrd hästi ei õnnestunud ning endast lasti mööda Türgi, edestada suudeti siiski Norrat, mis lõpetas kolmandal positsioonil. Kahe vooru tulemuseks oli türklastel 12, poolakatel 17 ning norrakatel 20 karistuspunkti. Võidukasse Türgi koondisesse kuulusid mullu Tallinn International Horse Show`l võistelnud ja 18 aastat Madalmaades elanud Omer Karaevili hobusega Dadjak ter Puttenen, Derin Damisroy ja Harry K, Husnu Dinc ja Chiara ning Cegri Basel ja Chaccomo. Võitjate liider Karaevli mainis, et nad panid kokku tiimi, mille eesmärgiks on kvalifitseeruda tänavu Normandias peetavatele maailmamängudele ning 2016.a. Rio Olümpiamängudele. Koondisesse kuuluv Damisroy on muide 2011.a. Euroopa Noorte Meistrivõistluste hõbemedalist.

Sopotis kogusid punkte Taani, Soome, Ungari, Norra, Poola ja Türgi. Pärast neljandat etappi asusid teist divisjoni juhtima 230 punkti kogunud poolakad. Itaalial ja Taanil on võrdselt 170 punkti, Norral 165, avaetapi võitnud soomlastel 150.