Sopoti Furusiyya FEI Nations Cup etapi võitsid sakslased

Möödunud reedel peeti Poola kuurortlinnas Sopotis Furusiyya FEI Nations Cup Euroopa teise divisjoni neljas etapp, mille võitsid pingelises heitluses ümberhüpetel sakslased prantslaste ees. Korraldava maa tiim jagas venelastega neljandat kohta.

Sopoti etapp osutus rahvuskoondiste hulgas arvestatavalt populaarseks, osales 13 võistkonda, kellle hulgast seitse kogusid Furusiyya sarja punkte. Avavooru järgselt asusid võrdselt nelja karistuspunktiga juhtima Belgia ning Prantsusmaa. Viiega olid neil koheselt kannul Saksamaa, Suurbritannia ning Poola. Teise vooru pääsesid lisaks nimetatutele 9 karistuspunkti kogunud Venemaa ja Türgi ning kümne punktiga Norra. Viimane kogus sama karistuspunktide arvu Rootsiga, kuid kaheksa parema (toim. teise vooru pääseb reeglite kohaselt kaheksa võistkonda) hulka pääsul sai otsustavaks nende parem koondaeg (kolm paremat sportlaspaari).

Teises voorus tegid superesituse sakslased, kelle kolm liiget tulid nulliga. Prantslased seevastu kogusid ühe karistuspunkti aja eest, mis tähendas ümberhüppeid kahe võrdse võistkonna vahel. Liidripositsiooni hoidnud belglased lõpetasid seevastu kaheksaga ning langesid kolmandaks. Hea esituse tegid ka venelased, kelle noored neiud – Maria Madenova (18) hovusega Qualita ja Natalya Belova (20) hobusega Cosimo – lõpetasid mõlema vooru ühe karistuspunktiga, Vladimir Beletsky ja Griffone kuuega. Madenova oli muide avavooru sõitnud nulliga. Kokkuvõttes andis see venelastele 17 karistuspunkti, mis oli võrdne tulemus teisest voorust 12 kogunud poolakatega. Venelaste ja poolakate neljanda koha jagamist ohustasin enne superstaar Michael Whitakeri ja Calcourt Falklandi stari britid. Paraku võttis suurmeister maha kaks takistust ja sai kaks ületatud maja eest, mis tegi brittide skooriks 18 ja tähendas kuuendat kohta.

Ümberhüpetel startis esimesena sakslaste Andre Thieme hobusega Conthendrix ning tegi puhta ja kiire ringi. Prantslaste Laurent Goffinet`l ja Quinette du Quesnoy`l ei jäänud muud, kui püüda veelgi kiiremat ringi. See Prantsuse paaril ka õnnestus, kuid paraku langes eelviimane takistus, mis tähendas alla jäämist igipõlistele rivaalidele sakslastele.

Pärast nelja etappi on Euroopa teises divisjonis kaksikjuhtimine Ukraina ja põhjanaabrite soomlaste poolt. Mõlemad riigid on kogunud 235 punkti. Soomlased said teise koha punktid nädalapäevad tagasi Lissabonis, kus punkte kogus vaid kaks koondist. Kolmandana on hetkel poolakatel 170 punkti. Järgmine teise divisjoni etapp peetakse 16.-19. juulil Budapestis. Teisest divisjonist pääseb Barcelonas toimuvasse finaali kaks paremat koondist.

Pühapäeval peeti Sopotis CSIO5* turniiri Grand Prix, milleks kahevooruline 160cm kõrguste takistustega parkuur. Teises voorus osales 20 võistluspaari, kellest kiireima puhta sooritusega võttis võidu Rootsi paar Douglas Lindelow ja Casello. Teise koha saavutasid Laura Renwick ja Bintang II Suurbritanniast, kolmanda Patrick Stühlmeyer ja Lacan Saksamaalt. Gunnar Klettenberg Grand Prix`sse ei kvalifitseerunud ning osales pühapäeval hobusega Lance S 150cm kõrguses tõusva raskusega parkuuris, mille lõpetas 16. kohal, saades 5 punkti Longines Ranking edetabelisse.

Sopoti suurvõistluse kõik tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1031/1031zeitplanDEU.htm?style=longines