Sopotis osutus rahvusvahelisel tasemel parimaks eestlaseks Kaire Kalm

Kaire ja Cavalier läbimas veetõket. Foto: Hanna Kristin Ojaveer

Kaire Kalm (ESHKS) lõpetas oma võistluspartneri Cavalieriga Sopotis rahvusvahelise kolmevõistluse tasemel CCI2*-S kõrgel kümnendal kohal, kus omavahel mõõtu võtsid kokku 57 võistluspaari.

Võistluste avapäeval, reedel väljasõidetud 65.5% koolisõidule, lisandusid laupäeval krossist vaid 2.4 karistuspunkti ületatud aja eest ning nii suudeti juba peale tõkkevigadeta krossi tõusta edetabelis mitu kohta (36.4 p). Pühapäevale mindi vastu 16. positsioonilt, paaril jäid takistussõidus tõkked puutumata, normiaega siin ületati ühe sekundi võrra ja nii kujunes Kaire ja Cavalieri lõpptulemuseks 36.8 karistuspunkti ning auhinnaline kümnes koht.

Kaire ise on oma tulemusega rahul ning kinnitab, et Cavalier on hooajaks valmis. „Uueks asjaks on väike lavahirm, mida esineb peamiselt koolisõidus. Hobune kipub liialt pingesse minema ja tantsib ringi, sellest lahti saamine on nüüd meie uus eesmärk. Tunnen, et kodune vorm oleks lubanud 69% aga 65-ga võib ka rahule jääda. Endiselt on minu moto: sõida ja naudi. Tulemused tulevad siis kui on nende aeg.“

Rahvusvahelisel tasemel CCI2*-L, oli seekord võistlustules kaks eestlast: Erkki Hõim (Märjamaa SK) ja Luise Vevers (Saare RK). Ka pika formaadi koolisõit sõideti reedel ning siin suutsid Erkki ja Aspirin välja sõita 65.7% ning platseerusid selle tulemusega 11. kohale. Luise Veversi ja Ruudi avapäeval väljasõidetud ratsastuseprotsendiks saavutati 63.9, mis andis neile 15. koha 19. osaleja seas.

Laupäevaselt krossilt koguti nii tõrge kui ka ületati normiaega. Meie sportlastest esimesena startinud Luise ja Ruudi kahjuks eksisid ühel tõkkel ning nii lisandus nende võistlusskoorile 20 kp tõrke eest, millele omakorda tuli lisa 9.6 kp ka ületatud normiaja eest. Erkki ja Aspirin tegid küll puhta krossi, ent kogusid 23.6 kp ületatud normiaja eest, seega oli meie sportlaste positsioonideks enne viimast ala vastavalt 16. ja 18. koht.

Mõlemad suutsid pühapäevase takistussõidu läbida vigadeta. Erkkil lisandusid vaid mõned karistuspunktid aja eest ning nii jäigi nende lõpptulemuseks 59.1 kp ja 15. koht ning Luisel ja Ruudil 66.1 kp ja sellega saavutatud 16. koht.

Luise startis CCI2*-L klassis eesmärgiga püüda EM normi ning ise kommenteerib ta oma sooritust järgnevalt: „Takistuste kombinatsioon krossis, kus viga tuli, oli suur kast ja kuue fuleega kaare peal kitsas hekiga palk. Kahest tõkkest esimesele minnes ebaõnnestus sammu valik ning Ruudil tuli sooritada raske hüpe, mille tagajärjel libisesid ratsmed pikemaks ja hetkeks kaotasin hea sõidurütmi. Palgile küll samm klappis, kuid tõkke taga olnud suur puu ilmselt veidi segas ja nii see kõrvalepõige kõikide asjade koosmõjul tuli. EM normi lähen uuel nädalal püüdma enesekindlalt, sest nüüd tean, et Ruudi jaoks ei ole pikk kross ja takistused probleemiks, lihtsalt tuleb natuke rohkem valvel olla.“

Ka madalaima Poola rahvusliku taseme ZK-L (100cm) lõpujärjestus selgus alles peale pühapäeva hommikust krossi. Siin klassis tegi parima tulemuse Erkki Hõim (Märjamaa SK) hobusel Roleks, tulles 9. kohale 30.5 karistuspunktiga. 16. koha saavutas Britt Getter Astover (Tondi RSK) hobusel Hultajka (32.1 kp), 26. koha Maris Kangur (Tondi RSK) ja Al Pacino (36.1 kp), 47. koha Sofya Tsyrulnikova (Liivimaa RK) hobusel Ali Bey (52.1 kp). Hanna Kristin Ojaveer (Tondi RSK) ja Fellier kahjuks langesid krossis kukkumise tõttu välja. Kokku osales madalaimas klassis 70 võistluspaari.

Laupäeval jõudis lõpule ka Poola esimese nädalavahetuse rahvuslik ZK-1* võistlusklass (105cm), kus tubli tulemuse tegid Dagmar Ainsoo (Tartumaa RSK) ja Fortuna, saavutades kuuenda auhinnalise koha oma algse väljasõidetud ratsastustulemuse juures (34.1 kp). Võistlejaid oli selles sõidus kokku 62.

Samas sõidus saavutasid veel 15. koha Anni Liis Hoop (Tartumaa RSK) ja Zinga Zanga (38.8 kp), 38. kohale tulid Kati Sõer (Nõo RK) ja A Marina (58 kp), Veiko Uuk (Tartumaa RSK) hobusel Beiton, saavutasid 41. koha lõpptulemusega 66.2 karistuspunkti ning viies antud klassis startinud eestlane Jaagup Kallas (Saare RK), saavutas hobusel Olli Royal 48. koha lõpptulemusega 80.9 kp.

Teadagi on Sopotis kohapeal rajameistri rolli kandev ja meile tuttav rootslane Lars Christensson, kes on ühtlasi ka meie kolmevõistluse FEI Solidarity projekti peatreener. Läbivalt võistluse jooksul püüdis ta silma peal hoida ka meie noortel ning pühapäeva õhtul koguneti üheskoos aruteluks.

Üldiselt andis Lars meie juunioride etteastele positiivse hinnangu, ta tunnistas, et kõiki alasid ta küll ei näinud, ent mingil hetkel sattusid kõik ikka korraks tema silma alla. Ennekõike avaldas ta kiidusõnu koolisõidus toimunud arengu üle ning jätkuvalt rõhutas, et igaüks leiaks oma sooritusest ka neid asju, mis hästi õnnestusid, mitte ei jääks mõtlema ainult ebaõnnestunud harjutustele. Ka takistussõidu osas jäi ta rahule, olid ilusad ja ühtlased sõidud. Krossi jälgides tundis ta rõõmu, et noored nautisid oma sõite ja mida rada lõpupoole, seda paremaks ja lõdvestunumaks sõidud läksid, samal ajal juurde manitsedes, et päris valvsust ära ei kaotataks, sest kalliks maksma minna võivad eksimused on lihtsad tulema.

Mõned liiguvad koju, üks võistluspaar läheb lisaks ning ülejäänud seltskond viibib kohapeal, et uuel nädalavahetusel taaskord võistlustulle minna. Soovime omalt poolt uueks algavaks nädalavahetuseks palju edu ning hoidke Eesti lipp kõrgel!