Šotimaal algasid eile Euroopa Meistrivõistlsed kolmevõistluses

Eile algasid Šotimaal Blair Castle`s tänavused Euroopa Meistrivõistlused kolmevõistluses, millel on esindatud 15 riigi sportlase, nendest 11 riiki on väljas koondistega.

Viimastel aastatel on suur edu saatnud Saksamaa kolmevõistlejad, kes on võistkondlikud tiitlikaitsjad. Lisaaks sellele kaitseb individiuaalset tiitlit möödunud nädalavahetusel Burghley suurturniiri võitnud Michael Jung. Mäletatavasti võitsid saksalased mullu Maailmamängudel samuti nii võistkondliku kui individiuaalse tiitli. Maailmameister Sandra Auffart kuulub samuti Saksamaa tiimi, samuti nagu Malmö EM-i hõbedat kaitsev tänavuse FEI Classics võitja Ingrid Klimke.

Korraldajate brittide lootused on loomulikult eelkõige William Fox-Pitt`i aga ka kahekordse Euroopa Meistri Pippa Funelli peal. Medaliheitlusesse sekkuvad kindlasti Prantsusmaa, Rootsi ja mullune MM pronks Holland. Meie lähematest naabritest on Soome esindatud kahe sportlasega, kelleks Elmo Jankari ja Sanna Siltakorpi. Venemaa ja Poola on väljas koondistega.

Eile startis Blair Castle`s esimene sportlaste blokk koolisõidus. Avapäeva parim oli vaid 31.7 miinuspunktiga Briti kolmevõistleja DHI Lupsion, teisena lõpetas tiitlikaitsja Michael Jung, kes hobusega fischerTakinou kogus 33.5 miinust.

Euroopa Meistrivõistluste tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1079/1079zeitplanDEU.htm?style=longines,

Võistluse kodulehekülg aadressil http://www.blair2015.com/