Sport võitis Polli Loomaaias

Osalejaid oli üle ootuste palju. Foto: Liina Kivimägi

24. juulil  toimus Polli loomaaias Nõmmemõisa karikasarja II etapp. Üke selle sarja peamisi
eesmärke on tutvustada ratsasporti ka kõige väiksematele huvilistele ning tuua lapsed koos emade-isadega hobuste juurde aktiivselt aega veetma, süstida lastesse varakult hobusearmastuse pisik ja seega külvata kasvulava, millelt ehk aastate pärast on sirgunud nii mõnigi tubli ratsasportlane.

Vanemate kaasamine ja selle ala juurde toomine on aga vaata et veel olulisemgi, sest ilma ema-isa toeta ratsaspordis läbi lüüa on üpris keeruline. Nii otsustasidki Nõmmemõisa ja Polli talli inimesed lüüa kaks kärbest ühe hoobiga ning teha karikasarja põhisõiduks juhtimisrada, kus eelkooliealised lapsed võisid osaleda ka koos vanemaga.

Idee võeti väga hästi vastu ja osalejaid oli rohkelt. Esimesel etapil startis juhtimisrajal 23 võistluspaari, kellest 7 olid koos abilisega. Polli etapil aga oli „väikeses ringis“ rajal juba 32 paari, kellest 13 olid abilisega. Talutusnööriga raja läbinute hulgas oli ka võistluse pesamuna, kellel täisaastaid kõigest 2 ning 3a sünnipäev alles oktoobris ees ootamas. Ema abiga said kõik rajal ette nähtud harjutused tehtud ja rõõm rosetist ning kingitusest oli suur. Väikeses ringis said nii iseseisvalt sõitjate kui ka abilistega võistlejate kolm esimest eraldi välja toodud ning kõik teised said neljanda koha.

Kiireim ja korrektseim iseseisev sõitja oli 11a Getter Pabo kõigest 108cm kõrgel Mimoosil. Nobedaima tulemuse koos emaga tegid 6a Sarah Kirsi ja alla meetrise turjakõrgusega Amigo. Auhindu jagus selles sõidus kõigile.

Enne juhtimisrada sõitsid aga natuke rohkem kogenud võistlejad. Päeva alustas „Keskmine Ring“ ehk 10-70cm valiktakistussõit Jokkeriga. Reeglid said kohandatud nii, et kõiki tõkkeid sai hüpata just niipalju, kui soovi oli. Nii said ennast proovile panna ka need, kellele päris korralik 70cm rada oleks veel raskeks jäänud. Esimese koha sai siin Ingvar Hion ponil Manny, teise koha Mia-Marleen Lanno ponil Mandel ja kolmanda Grete-Ly Jõgisoo ning poni Moosinägu.

Teine sõit ehk „Suur Ring“ peeti kõrgustel 70-100cm handicup süsteemis. 70cm kõrgusel peeti ka EHKAS eesti tõugu hobuste takistussõidu karikasarja VI etapp. Suure ringi võitis Danae-Gertrud Rits ponil Micastro De Polli. Teine koht Grete.Ly Jõgisoo ja Moosinägu ning kolmandad olid Hana Geara ja Arita, kes olid ühtlasi ka parimad eesti tõugu hobuste arvestuses.

Kogu võistluspäeva toimumisele panid õla alla meie kallid toetajad Lipuvabrik, Lennuliiklusteeninduse AS, HSK Taito OÜ ja Polli Loomaaed. Kogu korraldusmeeskond on südamest tänulik kõigile toetajatele, kes ei pea paljuks ka sellist väikest, eelkõige väikestele lastele suunatud üritust toetada.