Spruce Meadows’ Rolex Grand Slam’ etapi võitis Philipp Weishaupt

Hiljuti leidis Kanadas Spruce Meadows ’Masters’ võistluse raames aset järjekordne Rolex Grand Slam’ etapp. $3 000 000 auhinnafondiga CP International sõidu võitis sakslane Philipp Weishaupt hobusel LB Convall. Sama paar on võitnud prestiižika sarja etapi ka varem, täpsemalt eelmisel aastal Aachenis ning asub peale Kanadas saadud võitu jahtima uuesti neljast (tänavu veel kolmest) etapist koosneva Rolex Grand Slam’ sarja boonuseid.

 


’CP International’ sõidus asus starti 42 võistluspaari, kes kõik tahtsid olla parimad suurima auhinnafondiga Grand Prix’s, mis hetkel eksisteerib. Rajameister Leopoldo Palacios oli ehitanud 170 cm kõrguste takistusega raja, mis oli nõudlik algusest lõpuni. Esimeses voorus eksiti palju viimasel liinil, kus oli massiivne kolmik, millele järgnes tehniline kolmene süsteem ning parkuuri viimane lattaed. 12 parimat ratsaniku kvalifitseerusid teise vooru, kellest 7 olid hüpanud esimese vooru puhtalt.


Teises voorus läbisid raja ainukese nulliga Philipp Weishaupt ja LB Convall, mis andis neile ka võidu. Nende suurimad ohustajad Luciana Diniz ja Fit For Fun 13, oleks võinud puhta sõidu korral minna koos esimestega ümberhüpetele, kuid eksimine viimasel takistusel andis neile auväärt teise koha. Kolmandaks tuli McLain Ward hobusel HH Azur, kes hüppas puhtalt esimeses voorus, kuid eksis sarnaselt Dinizile teises voorus.


Weishaupt, kes läks koju $1 000 000 rikkamana, oli võidust täiesti sillas. „Siin võitmist ei ole võimalik sõnadega kirjeldada! Mu suurimad tänud lähevad mu hobusele LB Convall’ile, ilma temata kindlasti ei seisaks ma siin võitjana. Ta on lihtsalt imelise kvaliteediga hobune!“ lausus sportlane  pressikonverentsil.


Kui Philipp Weishauptil peaks õnnestuma võita kolm Rolex Grand Slam’i etappi järjest, saab ta lisaks igal etapil eraldi võidetud auhinnarahale boonusena 1 000 000€. Juhul, kui ratsanik võidab ka neljanda etapi, saab ta lisaks veel 1 000 000€. Rolex Grand Slam sari koosneb neljast kõrgetasemelisest takistussõiduvõistlusest: CHIO Aachen, CSIO Spruce Meadows ’Masters’, CHI Geneva ja CHI ’s-Hertogenbosch (alates 2018. aastast).


’CP International’ tulemused leiate: https://www.sprucemeadows.com/tournaments/media/1505077585052_818.pdf