Spruce Meadows’i Rolex Grand Slam etapi võitis Sameh El Dahan

Võitja Sameh El Dahan ja Suma’s Zorro. Foto: Spruce Meadows

Eelmisel pühapäeval leidis Kanadas Spruce Meadows ’Masters’ võistluse raames aset järjekordne Rolex Grand Slam’ etapp. CP International sõidu võitis Egiptuse esindaja Sameh El Dahan hobusel Suma’s Zorro. Paarile oli tegemist esimese Grand Slampi etapi võiduga ning sportlane asub peale Kanadas saadud võitu jahtima neljast etapist koosneva Rolex Grand Slam’ sarja boonuseid.

’CP International’ sõidus asus starti 38 võistluspaari, kes kõik tahtsid alustada oma teekonda Rolex Grand Slam tiitli poole, mille on siiani suutnud võita vaid Scott Brash. Rajameister Leopoldo Palacios oli ehitanud 170 cm kõrguste takistusega raja, mis oli nõudlik algusest lõpuni. Kordus eelmise aasta stsenaarium ja esimese vooru läbis puhtalt vaid seitse sportlast. Rajal vääratasid paljud ning näiteks teist suurvõitu jahtima tulnud Marcus Ehning (Cornado NRW) või Kent Farrington (Creedance) loobusid peale mitut viga edasi võistlemast.

Teine voor osutus äärmiselt raskeks ja kaheteistkümnest sinna pääsenust läbisid raja nulliga vaid Maikel van der Vleuten (Verdi TN) ja Sameh El Dahan (Suma’s Zorro). Võitja selgitati ümberhüpetel, kus jäi peale El Dahan ja seda vaid 0,7 sekundiga. Kolmandaks tuli Beezie Madden hobusega Coach, kes jäi ümberhüpetel eemale õnnetu ühe karistuspunkti tõttu teises voorus. Neljandana lõpetas Luciana Diniz (Fit For Fun 13) ja viiendana Nicola Philippaerts (H&M Harley VD Bisschop). Dinizi ja Fit For Fun’i puhul tuleks ära märkida, et antud paar on olnud Rolex Grand Slam sarjas alates 2017. aastast äärmiselt stabiilne. Vaid eelmisel aastal CHI Geneva raames toimunud etapil platseeruti kaugemale kui esikümme. Aachenis on oldud kaks aastat järjest teisel kohal, teine koht saadi ka eelmisel aastal Spruce Meadows’i etapil ning s’Hertogenbosch’is oldi seitsmendad.

El Dahan ei suutnud juhtunut väga uskudagi. „Ma olen äärmiselt rõõmus. Peale finišit vaatasin ekraanile, sest polnud kindel, kas mu aeg oli piisav ning see tunn nähes, et olin esimesel kohal, oli kirjeldamatu,“ sõnas sportlane. Suma’s Zorroga on koostööd tehtud vaid viimased kolm kuud ja nüüd võetakse suund Ratsaspordi Maailmamängudele Tryonis.

Kui Sameh El Dahanil peaks õnnestuma võita kolm Rolex Grand Slam’i etappi järjest, saab ta lisaks igal etapil eraldi võidetud auhinnarahale boonusena 1 000 000€. Juhul, kui ratsanik võidab ka neljanda etapi, saab ta lisaks veel 1 000 000€. Rolex Grand Slam sari koosneb neljast kõrgetasemelisest takistussõiduvõistlusest: CHIO Aachen, CSIO Spruce Meadows ’Masters’, CHI Geneva ja CHI ’s-Hertogenbosch.

’CP International’ tulemused leiate siit