St Galleni Rahvuste Karika võit prantslastele

Võidukas Prantsusmaa meeskond. Foto: FEI

Euroopa esimese divisjoni Rahvuste Karikas jätkus möödunud nädalavahetusel Šveitsis St Gallenis. Eelmisel etapil võidutsenud šveitslased tulid koduväljakul starti favoriitidena, kuid pidid närvekõditavas võistluses siiski alla vanduma valitsevatele olümpiavõitjatele prantslastele ning itaallastele.

Kohalik rajameister Gerard Lachat oli kaheksa riigi esindajatele püsti pannud 12 takistusest koosneva raja, mis nõudis täpsust ja kontrolli kõigilt starti tulnud sportlastelt. Nii prantslased (Penelope Leprevost, Kevin Staut, Nicolas Delmotte, Guillaume Foutrier) kui ka itaallased (Giulia Martinengo Marquet, Riccardo Pisani, Paolo Piani, Luca Marziani) lõpetasid esimese vooru puhaste paberitega, pannes neid neljal karistuspunktil olnud šveitslastest (Martin Fuchs, Niklaus Rutschi, Paul Estermann, Steve Guerdat) pisut paremasse seisu.

Teise vooru liidritena suundunud Prantsusmaa ja Itaalia eksisid mõlemad korra, samas, kui koduseinte toel võistelnud Šveitsi koondis oli tavapärases hoos ning kolm puhast sooritust tõstis neid tagasi kõrgesse mängu. Kuna nii prantslased, itaallased kui ka šveitslased olid kahe vooru kokkuvõttes nelja karistuspunktiga, jäid lõplikud poodiumikohad jagada ümberhüpetel, kuhu iga riik saatis ühe sportlase.

Prantslaste ankrumees Kevin Staut ja Calevo 2. Foto: FEI

Põnevatel ümberhüpetel sõitis kiireima aja välja šveitslane ja maailma esinumber Steve Guerdat hobusel Albführen’s Bianca, kuid üks õnnetu latt jättis ukse avatuks järgmistele. Guillame Forutrier ja Valdocco des Caps jätsid kõik tõkked püsti, jõudes finišisse ajaga 44.09. Kui Itaalia esindaja Giulia Martinengo Marquet ja Elzas lõpetas ajaga 44,59, oli selge, et prantslased on võistluse võitnud.

Kaheksast osalenud riigist viis kogusid punkte üldarvestuse, mille liidrid on nüüd võrdse 180 punktiga Šveits ja Prantsusmaa. Kolmas on hetkel Suurbritannia 120 punktiga.

Järgmine Rahvuste Karika etapp leiab aset kahe nädala pärast Poolas Sopotis.

Kõik St Galleni tulemused leiate siit!