Stavros Georgopoulose takistussõidukliinik osutus ülipopulaarseks

Märtsi alguses Ruilas toimunud Kreeka koolitaja ja treeneri Stavros Georgopoulose kliinikust võttis osa 30 osalejat ning mitmedki osaleda soovinud jäid kohtade nappuse tõttu ka ukse taha. Koolitus oli suunatud eelkõige koondise kandidaatide ja potentsiaalsemate noorsportlaste oskuste täiendamisele.

Koolituse kahel esimesel päeval tehti treeninguid lattidega, kus oli palju võimlemist, ja kolmandal hüpati parkuur, kus testiti kahe eelmise päeva jooksul õpitut. ERL-i spordidirektori Riina Pilli sõnul olid harjutused väga põnevad ja arendavad, mis andsid ka osalejatele rohkelt uusi ideid. „Stavros oskab tähele panna pisidetaile, millest ju sõltubki tegelikult suur pilt,“ sõnab Riina. Tema sõnul oli ka huvitav vaadata, kuidas Stavros meie vanu tegijaid õpetas ja kuidas seeläbi nende noored hobused kliiniku kolme päeva jooksul silmnähtavalt arenesid.

Oma osalemisekogemust jagas meiega ka noorsportlane Linda Randpere. „Olen Stavrose koolitustest osa võtnud juba 3 aastat, iga kord on kõik väga hästi sujunud, nagu ka nüüdki. Tema õpetused on hästi sarnased minu treeneri Riina Pilli omale, kuid samas oskab ta alati ka mõne kasuliku nipi juurde anda,“ kommenteeris Linda.

Sportlane kirjeldas, et kliinikus tehtud võimlemisharjutused olid mõeldud nii hobuse kui ratsaniku treenimiseks, mille käigus saadi nippe ratsaniku istaku parandamiseks ja hobuse tehnika arendamiseks. Kokkuvõttes muutus ratsaniku ja hobuse koostöö palju paremaks ning koolitaja näpunäiteid järgides oli tulemust kohe näha – igale probleemile leiti lahendus.

„Üldiselt olen tulemusega väga rahul ning tänu Stavrosele hakkasin ka kunagi enda hobusesse rohkem uskuma, sest ta suutis oma harjutustega midagi hoopis uut temas välja tuua,“ lausus Linda ja lisas, et Stavros on ka väga rahul Riina Pilli tehtud tööga ning tänu neile kahele on ta jõudnud sellele tasemele, kus hetkel asub. „Stavrose omapära on minu arvates veel see, et ta julgustab ja annab palju enesekindlust ratsanikule, mis on ülioluline, vähemalt minu puhul. Soovitan edaspidi ka kõikidele teistele tema koolitustest kindlasti osa võtta,“ sõnas Linda lõpetuseks.

Eesti Ratsaspordi Liit