Steve Guerdat jättis Genfi GP võidu kodumaale, rakendis võidukas Exell

Möödunud pühapäeval lõppes tuntud Šveitsi diplomaatialinnas Genfis 53. korda peetud suurvõistlus, mille kulminatsiooniks oli Rolex Grand Slam sarja kuuluv GP, MK punkte jagasid samas neljarakendid.

Genfi GP ümberhüpetele pääses täpselt veerand alustanutest ehk kümme, nende hulgas ka eelneva Rolex Grand Slam GP Spruce Meadow`s (Kanada) võitnud belglane Pieter Devos, kes tegi puhta sõidu hobusega Candy. Intriig püsis üleval – kas Devos suudab võita teise GP järjest ning läheb püüdma 1 000 000 eurost preemiat kolmandalt GP-lt. Paraku võtsid ümberhüpetel esimesena startinud Devos ja Candy maha kaks takistust ning unistus Grand Slam`st langes põrmu. Kodupubliku suureks rõõmuks suutsid olümpiavõitjad Steve Guerdat ja Nino des Buissonnets teha ümberhüpetel puhta ja kiire sõidu ning jätta sel moel GP võidu ja 198 000 kohalikku franki auhinnaraha Šveitsi. Teisena lõpetasid Longines edetabeli liider britt Scott Brash ja Hello Sanctos, kolmandana prantslane Simon Delestre ja Qlassic Bois Margot.

Takistussõitjate teine suurem sõit oli kavas laupäeval, kus läbiti kaks vooru kõrgusel 160 cm. Seal saatis edu jänkisi, kui võitjaks osutus Kent Farrington hobsel Blue Angel ja kolmanda koha saavutas nooruke Reed Kessler hobusel Cos I Can. Kahe ameeriklase vahele platseerus prantslane Patrice Delaveau hobusel Lacrimoso HDC. Rohkem kaks vooru vigadeta läbinud paare ei olnudki.

Rakendisportlaste MK-etapp oli kavas pühapäeval. Esimese vooru lõpetasid kolm teise vooru pääsenud kutsarit samas sekundis, kusjuures juhtis hollandlane IJsbrand Chardon. Paraku sai Chardon teises voorus 5 karistussekundit ja nii võttis puhta sõiduga oma juba ei-tea-mitme-kordse võidu austraallane Boyd Exell. Teine koht Chardonile, kolmas rootslasele Tomas Erikssonile.

Boyd Exell juhib oma neljarakendi järjekordsele võidule. Foto: Rinaldo de Craen/FEI

Genfi võistluse tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2013/geneve/