Steve Guerdat kindlustas MK teise kvalifikatsiooni võidu, Neretnieks kuues!

Olümpiavõitjad Steve Guerdat ja Nino des Buissonnets tegid täna MK teises kvalifikatsioonis veenva sõidu ning võtsid 15 ümberhüppaja seas esikoha. Supersaavutuse tegi ka meie lõunanaaber Kristaps Neretnieks, kes läbis samuti ümberhüpped vigadeta ning lõpetas ülikõrges konkurentsis kuuendana.

Guerdat' aeg oli veidi vähem kui 3 sekundit kiirem teise koha omaniku Marc Hotzageri omast, kes hüppas täna oma põhihobusel Sterrehof's Tamino. Tänase sõidu kolmandana lõpetanud üliõnnelikud Luciana Diniz ja Lennox kogusid kahe päeva kokkuvõttes kõige enam punkte ning lähevad kolmandale päevale vastu ainsagi karistuspunktita. Beezie Madden, kes eksis ümberhüpete viimasel takistusel, sinna peaaegu sisse hüpates, jätkab 1 karistuspunktiga, Kevin Staut, kes läks täna puhtusele sõitma, omab kahte karistuspunkti.

Marc Hotzager ja Sterrehof's Tamino

Ümberhüppajatest esimesena startinud Edwina Tops-Alexander (AUS) ja Ego van Orti tegid puhta, kuid ilmselgelt aeglase sõidu, mida Neretnieksil oli teisena kohe võimalus ületada. Pärast Denis Lynchi (IRL) ja Marcus Ehningi (GER) ühe maha-ajamisega sõitu startis päeva humoorikaim ratsanik Roger Yves Bost (FRA), kel õnnestus vaatamata imetabastele akrobaatika-etteastetele siiski taas puhtalt tulla ning platseeruda Kristapsi ette esimeseks.

Kristaps Neretnieks ja Conte Bellini

Vaevalt sai ta aga liidrirõõmu nautida, kui juba järgmisena näitasid Steve Guerdat ja Nino, mis puust nad tehtud on. Ilmselgelt ei anna Steve'ile rahu mullune napp kaotus ameeriklasele Rich Fellersile ning mehel on kindel siht silme ees võtta kõrgeim tiitel. Pühapäevale lähevad nad vastu 5 kp-ga, nii et kõik on võimalik.

Guerdat'le ümberhüpetel järgnenud hollandlane Marc Houtzager tõusis tänase puhta sooritusega punktitabelis oluliselt kõrgemale, nimelt omab ta 4 kp. USA noor staar Reed Kessler ja kogenud McLain Ward võtsid maha ühe takistuse, varem Rolex Rankingut pikalt juhtinud Kevin Staut läks kindla peale ning lõpetas nulliga viiendana.

Kevin Staut ja Silvana HDC

Rootslaste jaoks, kes siin omadele meeletult kaasa elavad, oli ahastusttekitav hetk, kui Bengtsson ümberhüpete süsteemil eksis, kindlasti käis paljudel peast läbi mõte, kas hobuse vahetus oli hea mõte (eile väga head vormi näidanud Casall La Silla oli täna vahetatud Quintero La Silla vastu, mis oli olnud sportlase varem tehtud otsus).

Kaks viimast ümberhüppajat olid tõeline hetk põnevust – kas siit tuleb tänane võitja. Pius Schwizer, kes ilmselt ammu ihkab suurimat tiitlit ning kes pärast eilset teisel kohal püsis, ei leidnud ümberhüpetel enam head klappi ning kogus Piscou Du Chene'il valusad 9 kp. Beezie Maddenil ja Simonil näis täna kõik klappivat, aeg oli väärt teist kohta, kuid viimaseks takistuseks olnud okser jäi paarile kaugeks ja latid pudenesid publiku ahhetamise saatel.

Beezie Maddeni ja Simoni suur pingutus viimasel tõkkel

Eile kena puhta sõidu teinud poolakas Jaroslaw Skrzyczynski ja Balouzino täna sama korrata ei suutnud. Rada oli kõrgem ja raskem, Balouzino näis olevat pisut väsinud. Mõistagi puudub paaril selliste suurvõistluste kogemus. 16 kp andsid neile täna eelviimase koha. Eilsest tunduvalt raskem oli ka täna Anna Gromzinal ja Pimlicol, kes kogusid 12 kp.

Steve Guerdat lausus, et täna oli tema plaan kindlasti võita. "Nino des Buissonnets sai pärast OM-i pikalt puhata ning ma ei olnud üldse kindel, kas saan ta enne MK finaali uuesti vormi. Eilne sõit oli meil siiski hea, aga polnud kindlust et riskida. Täna tundus juba parem ning pühapäevaks oleme me valmis."

Viimasel ajal väga heas vormis olnud Luciana Diniz naudib mõistagi hetkel liidripositsiooni ja kogu show'd, eriti palavad tervitused saatis ta rajameistrile.

Luciana Diniz ja Lennox

Bengtsson kinnitas, et on hobuse valikuga siiski rahul ja tahtis pigem puhtalt sõita. "Kodupublik on mulle siin suureks abiks. Nende ees tahaks loomulikult sõita hästi, kuid närvi mul ei ole, pigem saan neist innustust," lausus rootslane.

Houtzager manis, et ta ei näinud teisi ümberhüppajaid ning läks sõitma nii hästi nagu vorm võimaldas. Tänaseks kiirushobuse oma põhihobuse Sterrehof's Tamino vastu välja vahetanud Houtzager leidis, et kiire sõit ei olnud tema põhiline plaan, kuid kukkus sellegipoolest hästi välja!

Võistluse tulemused leiate: http://results.scgvisual.com/2013/goteborg/r2.html

MK punktitabelit saate vaadata siit: http://results.scgvisual.com/2013/goteborg/worldcup.html