Steve Guerdat on järjekordsel katsel MK tiitlit võita

Tänane 150-160 cm kõrgune teine osavõistlus ümberhüpetele osutus paljudele küllaltki suureks katsumuseks. 35 startija seas oli vaid kuus nulli – kiireima aja ja puhta sõidu tegid ümberhüpetel Steve Guerdat ja Albfuehren’s Paille, kes asusid MK arvestuses tabeli etteotsa, samuti vigadeta lõpetasid täna Beezie Madden ja Simon.

Ameeriklased on igati heas hoos. Beezie järel tuli kiire neljaga Lucy Davies Barronil, mõnekümne sajandikuga pidid neile alla vanduma Rich Fellers ja Flexible, kes jagavad nüüd 0 kp-ga Guerdat’ga tabeli esikohta. Üllataval viiendal positsioonil lõpetas eile täielikult põrunud ja korralikult enda põlve vigastanud norrakas Geir Gulliksen, kes oma 17 karistuspunktiga suures mängus siiski enam kaasa ei löö. Eilne võidupaar Bertram Allen ja Molly Malone V jõudsid seitsmendale kohale, mis seab nad hetkel paremusjärjestuses 1 karistuspunktiga kolmandaks.

Beezie Madden ja Simon

Rich Fellers ja Flexible

Bertram Allen ja Molly Malone V

Imetabaselt eilsest ebõnnestumisest kosunud Geir Gulliksen

Lucy Davies Barronil

Allenile järgnevad 5 kp-ga Penelope Leprevost, 6 kp-ga Beezie Madden, Jos Verlooy ja Martin Fuchs. Esikümnes on ameeriklastest ka McLain Ward, kes jagab Lucy Daviese ja Jur Vrielinguga (pildil) 8-10. kohta (kõigil 7 kp).

Guerdat uus tippratsu Albfuehren’s Paille on sõitjaga koostööd teinud 10 kuud ning paistab Nino Des Buissonnetsi kõrval tõusvat uueks staariks. Guerdat on 12aastase mära üle uhke: „Ta on väga meeldiva loomuga, võitleja hingega ning puhas. Tundub, et olen Nino kõrvale veel ühe tipphobuse leidnud.“ Küsimusele, kas tal on juba deja vu effekt faktist, et nad Rich Fellersiga juhtima on asunud, (viidates 2012. aasta finaalile s’Hertogenboschis, kus kõnelaused mehed koos ümberhüpetel olid), jagus sõitjal huumorimeelt küllaga: „Jah, tõsi ta on, et kõigepealt olin ma Richiga ümberhüpetel, järgmisel aastal minu kõrval istuva Beezie’ga, ning mõlemal korral ma kaotasin, ilmselgelt. Siis tuli Lyon, kus ma olin jälle ümberhüpetel ja rikkusin jälle kõik ära. Võibolla on aeg alustatu ükskord korralikult lõpule viia. Kõik taandub sellele, kelle hobune homsest puhkepäevast viimast suudab võtta ning pühapäevaks hästi taastub. Mulle tundub, et minu hobusel on hea vorm, ta on olnud seni väga stabiilne.“

Steve Guerdat ja Albfuehren’s Paille

Ehk pakkus päeva suurima üllatuse eilne kolmas mees Patrice Delaveau, kelle Orient Express lihtsalt välja tõrkus. Samamoodi tegi tõrke teise prantslase, Kevin Stauti hobune Silvana, mis viis selle paari üldtabelis 17 kp-ga kaugele 18ndale kohale. Maikel van der Vleuten ja Verdi jätkavad 11. positsioonil (8 kp), tiitlikaitsjad Daniel Deusser ja Cornet’s Amour jagavad 13ndat positsiooni Sergio Alvares Moya ja Carloga (13 kp). Nende vahele mahub roostlane Douglas Lindelöw.

Penelope Leprevost prantslaste ainsa lootusena neljandal positsioonil

Meie liiga sportlastest läksid täna starti ainult Varna ja Beletski. Midagi väga kahjuks öelda ei ole, Varnal õnnestus Coradinaga 25 kp teenida, Beletski katkestas pärast korralikku lattide sadu. Neretnieks otsustas vabatahtlikult loobuda, olles enda sõnul õnnelik, et ta üldse eile raja läbi sõitis, kuna tema mära Romanee CeCe on väga kogenematu. Lätlane on lubanud startida homses nö lohutussõidus Canadian Pacific Grand Prix of Las Vegas.

Tulemused leiate: http://eventcontent.hippoonline.de/1000/1000zeitplanENG.htm