Steve Guerdat on uus maailma esinumber takistussõidus

Steve Guerdat ja Bianca. Foto: Susanna Liis Ole

Uue aasta algus tõi meieni ka uuendatud maailma edetabelid, kus takistussõidus tõugati troonilt pikaaegne liider, hollandlane Harrie Smolders. Uueks maailma number üheks on nüüd šveitslane Steve Guerdat.

Guerdat, kes oli eelmises edetabelis seitse kuud juhtinud Smoldersist 140 punktiga maas ja hoidis teist kohta, on nüüd 55 punktise edumaaga (3050 punkti) hollandlase ees (2995 punkti) liidriks tõusnud. 2012. aasta indviduaalse OM kulla omanik oli viimati edetabeliliider tolle aasta novembris. Tema esikohale naasmise taga on peamiselt väga tugevad tulemused detsembrikuust, mille hulka kuulusid näiteks Genfis saavutatud IJRC Top 10 finaali võit ning Rolex Grand Slam etapi teine koht.

Sebtembris toimunud WEGi pronksimees juhib ka Lääne-Euroopa liiga MK edetabelit ning on sihikule võtnud kolmanda MK-finaali võitmise, mis toimub aprilli alguses Göteborgis. Varasemalt on sportlane MK-finaalis võidutsenud kahel järjestikul aastal – 2015 ja 2016.

Marcus Ehning, kes oli detsembris edetabelis neljandal kohal, on nüüd kohad vahetanud McLain Wardiga (2920 punkti) ja tõusnud kolmandaks 2936 punktiga. Valitsev Euroopa meister Peder Fredricson püsib 2815 punktiga viiendal kohal. Daniel Deusser, Ben Maher, Henrick von Eckermann, Beezie Madden ja Martin Fuchs täidavad esikümne ülejäänud positsioonid.

Kogu edetabeli leiate siit