Steve Guerdat parim Land Rover Helsinki Grand Prix’s, Raag ja Pill teistes sõitudes auhinnalistel kohtadel

Laupäeva pärastlõuna kuulus Helsingis takistussõitjatele, kus päeva põhiparkuuri, 160 cm kõrguse Land Rover Helsinki Grand Prix, võitis Steve Guerdat hobusel Alamo. Rein Pill ja Alfons Ra lõpetasid neljandal kohal 140 cm kõrguste takistustega parkuuris, auhinnalisel kohal 150 cm kõrguses parkuuris oli Urmas Raag hobusel Carlos.

41 võistluspaari asus starti Rio OM’i rajameistri Guilherme Jorge’i ehitatud rajal, kellest 13 õnnestus lõpetada puhaste paberitega. Kuigi latte kukkus nii seal kui seal, osutus keeruliseimaks kolmene Land Rover’i süsteem, millel tehti vaieldamatult enim vigu. Need õnnelikud, kes pääsesid ümberhüpetele, pidid nüüd selgeks tegema lõpliku paremusjärjestuse. Võitjana väljus sel korral väga kiire sõidu teinud Steve Guerdat hobusega Alamo. Teiseks jäi Romain Duguet (Vancouver de Lanlore) ning kolmanda koha sai Oslos võidutsenud ja Helsingis Duguet’le vaid 1 sajandikuga alla jäänud Daniel Deusser (Tobago Z). Selles sõidus osalesid ka Rein Pill (A Brok) ja Urmas Raag (Ibelle van de Grote Haart), kuid Pilli sõit kahjuks ebaõnnestus ning Raag lõpetas 8 karistuspunktiga.

Steve Guerdat hobusega Alamo teel võidule. Foto: Susanna Liis Ole

Pressikonverentsil sõnas võitja, et on ise samuti üllatunud. Koostööd on Alamoga tehtud vähem kui kuu aega ning hobune polnud enne eelmisel nädalal toimunud Oslo Horse Show’d sisetingimustes hüpanudki. Küsimuse peale, et kuidas ta kiire sõitmine alati nii sujuv välja näeb, meenus Guerdat’le kunagi kuuldud lause: „Sa võid sõita nii kiiresti, kui tahad, nii kaua, kuni hobune ei saa aru, et te kiirelt sõidate.“

Õhtu jätkus 140 cm kõrguste takistustega „vali oma tee sõiduga“, kus meie rõõmuks said Rein Pill ja Alfons Ra puhta sõidu ja kiire ajaga neljanda koha. Võistlusklassi ennast oli väga huvitav jälgida, sest kõik ratsanikud olid valinud erineva taktika, kuidas saada võimalikult kiire aeg: kes hüppas enne ära tõkked ühe ja siis teise platsi poole peal (stardi-/finišiliin oli platsi keskel)., kes üritas lihtsalt võimalikult palju tõkkeid järjest hüpata, et vältida tühja sõitmist jne. Sõidu võitis iirlane Richard Howley hobusel Billy Lemond.

Päeva viimaseks takistussõidu võistlusklassiks oli Helsinki Classics kõrgusel 150 cm (puhtus-kiirus parkuur). Ka selles sõidus tuli meile auhinnaline koht, kui Urmas Raag ja Carlos lõpetasid raja vigadeta, mis andis neile 11. koha. Selles sõidus oli võidukas sakslane Philipp Weishaupt hobusega Call Me Eva.

Pühapäeval on kavas finaalsõit juunioritele, kus asub starti Kaia Loviisa Kink (Adorable Chabalito), rahvusvahelised klassid kõrgusel 140 cm ja 145 cm ning võistluse lõpetab Lääne-Euroopa liiga maailmakarika etapp.