Stockholmi MK etapi võit Tinne Vilhelmson-Silfvenile ja Don Auriellole

Tinne Vilhelmson-Silfven võttis kolmandat aastat järjest Stockholmi MK etapi võidu, kui suutis möödnud pühapäeval hiiglaslikul Friends Arenal edestada GP võitjat Hans Peter Minderhoudi ja Glock’s Flirti. Kolmandale kohale jõudis samuti kodusel pinnal võistelnud Minna Telde hobusel Santana. Silfven, kes siirdub peagi taas talveks Floridasse, ei olnud siiski kindel, kas tal õnnestub tänavu MK finaali kvalifitseeruda.

„Olen väga rahul, ehkki 80.875 % ei olnud meie parim skoor. Don Auriello ei ole pärast WEGi kordagi võistelnud, mistõttu ta oli GP’s liiga ülevoolavas tujus, ent oli täna parem,“ kommenteeris Silfven, kes arvas, et ta ei pruugi tänavu suures finaalis osaleda. „Meil ei õnnestunud osa võtta Odense etapist ning 21. detsembril lendame juba taaskord Flordiasse, kus me saaksime osaleda vaid ühel etapil.“

Samas rõõmustas sportlane aga neljandaks platseerunud 20 aastase Sönke Rothenbergeri (GER) üle, kes võistles Silfveni endise hobuse Favouritiga. „Mul on hea meel, et neil läheb nii hästi ja hobuse eest kantakse head hoolt.“

Teiseks platseerunud Hans Peter Minderhoud tegi Glock’s Flirtil isikliku rekordi 79.250 % ning oli oma sooritusega väga rahul. „Ma teadsin, et kui Tinne on heas vormis, on teda väga raske võita, isegi kui ma teen veatu sõitu. Flirt ei ole kergesti ehmuv hobune, mistõttu on temaga hea koos töötada ning teda on kerge treenida. Loodan väga jõuda Las Vegasesse, kuid igast riigist pääseb ju ainult kolm ratsanikku ning meil on neid häid sõitjaid seal päris mitmeid!“ seletas Minderhoud.

Kolmandana lõpetanud Minna Telde ja Santana olid oma spetsiaalselt selleks ürituseks koostatud jõuluteemalise vabakavaga üks publiku lemmikuid ning viiest kohtunikust neli asetasidki selle paari kolmandale kohale tulemusega 76.550 %. „Proovin seda küri võimaluse korral kindlasti esitada ka järgmisel ehk Londoni etapil, mis leiab aset 17. detsembril,“ selgitas Telde, keda ootab aprillis MK finaali asemel ees hoopis pere juurdekasv.

Küri tulemused leiate: http://online.equipe.com/sv/class_sections/141483/results

Kõik Rootsi horseshow tulemused: http://online.equipe.com/sv/competitions/11568

Show koduleht: http://www.swedenhorseshow.se/