Stockholmi MK etapp oli Tinne Vilhelmson-Silfveni ja Don Auriello päralt

Teist aastat järjest kindlustas 1. detsembril Stockolmis peetud koolisõidu Maailmakarika etapi võidu kodupubliku ees võistelnud Tinne Vilhelmson-Silfven oma suurel tulevikulootusel Don Auriello, edestades madalmaade tippsportlasi Edward Gali ja Hans-Peter Minderhoudi.

Tinne ja 11-aastase Don Auriello ühine karjäär on alles algusjärgus, kuid hobuse kasvavast enesekindlusest kõneles asjaolu, et paarist ootamatust komistusest testi alguses saadi professionaalsest ja kiiresti üle. Viis kohtunikku leidsid üksmeelselt, et rootsi paar oli väärt võitu ning vormistasid nende tulemuseks 81.950 %. Üks osa auhinnast oli muide uhiuus Volkswagen, mis ei ole koolisõidus just väga tavapärane auhind. Konkurentidelt said võitjad samuti kiita, Hans-Peter Minderhoudi sõnul on näha, et Don Auriello on õnnelik sportlane. Paar kolib nüüd talviseks hooajaks Floridasse nagu nad on seda ka varem teinud.

Teiseks platseerunud Edward Gali 11-aastane Glock’s Voice tegi Stockholmis oma MK debüüdi. Hobune on Edwardi sõita olnud juba mõnda aega, kuid oli vahepeal vigastuse tõttu võistlustest kõrval koguni 12 kuud. Muljetavaldava vabakava eest teeniti kõrged hinded ning koondtulemusena 79.275 %.

Sama sponsori teine ratsanik Hans-Peter Minderhoud lõpetas Glock’s Romanovil samuti tugeva tulemusega 78.750 %, mis garanteeris paarile kindla kolmanda koha.

Eelmisel päeval peetud GPs jagunesid hollandlaste kohad muide vastupidiselt – Minderhoud oli teine ja Gal kolmas. Gal sõnas, et hobune oli avavõistlusel üsna hajutatud tähelepanuga ning pinges. „Viimati võistlesime temaga koos suvel. Täkkudega on selline pikk paus alati problemaatiline. Vabakavas oli ta siiski oluliselt parem,“ nentis sportlane. Minderhoud seevastu oli õnnelik nii GP teise kui küri kolmanda koha üle ning nimetas need testid Romanovi senisteks parimateks. „Ma tahtsin muidugi väga seda autot, aga hobune oli tõepoolest väga hea, seega ma olen õnnelik!“

Stockholmi etapi tulemused leiate: http://online.equipe.com/sv/competitions/8446