Stockholmi rakendi MK-etapi avasõidu võit Boyd Exellile, takistussõidus parim legend John Whitaker

Juba mitmeid päevi peetakse Stockholmis Sweden Horse Show nimelist suurvõistlus, mille raames viiakse läbi ka rakendispordi MK-etapp. Avasõidu parim oli Boyd Exell.

Rootsi rajameister Henriksson oli ehitanud kombineeritud maratoni raja, milles kolm maratonitakistust (reeglites lubatud kaks?) ning sellest tulenevalt kujunesid kiirused pisut väiksemaks. Ühe palli ajas koonustel maha neljarkendite maailma valitseja Boyd Exell, kes sellele vaatamata tegi parima tulemuse. Pall tuli maha ka wild-cardiga võistelnud rootslasel Fredrik Perssonil, kes lõpetas teisena. Kolmas ja neljas koht läks Dobrovitzide peresse, kui isa Jozsef oli kahe maha aetud palliga kolmas, poeg Jozsef ühe palliga neljas. MK punktidele sõidavad neljarakendite kutsarid pühapäeval.

Takistussõidu CSI4* tasemega turniiri eilne kõrgeim sõit peeti kõrgusel 145cm kahefaasilisena. Parima tulemuse tegi Briti legend John Whitaker, kes võitis ala hobusega Argento, jättes teiseks kohaliku sõitja Angelie von Esseni hobusega Newton Abbot ja kolmandaks noore belglase Oliver Philippaertsi hobusega H&M Forever D Arco Ter Linden.

Hetks Sweden Horse Show sisekrossilt; foto swedenhorseshow.se

Neljapäeva õhtuseks suurimaks atraktsiooniks oli kolmevõistluse sisekross, kus kavas oli nii võistkondlik kui individiuaalne arvestus. Võistkondlikult oli parim Saksamaa , kelle ridades astus üles ka individiuaalselt kolmandana lõpetanud Ingrid Klimke hobusega Parmenides. Väga tuntud kolmevõistlejatest saame nimetada veel Rootsi koondises üles astunud Sara Algotsson Ostholti.

Kõik Sweden Horse Show tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/en/competitions/18666