Stuttgardi eilsed põhiklassid võitsid Werth, Exell ja Deusser

Eilse võistluspäeva põhialadeks Stuttgardis olid koolisõidu MK Grand Prix, rakendi MK eelsõit ning takistussõitjate Mercedes German Masters, võidud jagunesid võistluses Saksamaa ja Austraalia vahel 2: 1 korraldajate kasuks.

Keskpäeval oli kavas koolisõidu MK-etapi Grand Prix, mille alusel kvalifitseerutakse MK punkte andvasse vabakavasse. Eeldatavalt tegi parima tulemuse maailma esinumbriks tõusnud paar Isabell Werth ja Weihegold OLD, kelle tulemuseks fikseeriti 84.340%. Teinegi koht kuulus Grand Prix programmis Saksamaale, selle saavutasid tulemusega 79.140% Kristina Bröning-Sprehe ja Desperados FRH, kes muide ka maailma reitingus teisel kohal. Eelnevat fakti silmas pidades võime nentida, et tegemist oli maailma absolutsesse tippu kuulunud võistlusega. Kolmas tulemus saavutati skooriga 74.980% ning selle sõitis välja Suurbritannia paar Spencer Wilton ja Super Nova II.

Rakendisportlased tegid oma avastardi MK sarjas samuti eile. Eelsõidus, mis paneb paika tänase MK-etapi stardijärjekorra, võttis oma järjekordse võidu austraallane Boyd Exell, kes edestas kahe vooru peale tiitlikaitsjat IJsbrand Chardoni 1.65 sekundiga. Esimeses voorus oli Chardon suutnud Exelli 1.3 sekundiga edestada, kuid teises voorus tegi maailma esinumber jällegi kõik kuhjaga tasa. Kolmanda koha saavutanud, sarnaselt Chardoniga Hollandit esindav, Theo Timmermann kaotas võitjale juba veidi enam, kui 31 sekundiga.

Boyd Exell on endiselt hoos; foto FEI/Karl-Heinz Frieler

Võistluspäeva Stuttgardis lõpetas takistussõitjate Mercedes German Masters, kuhu pääsesid kvalifikatsioonisõidu kaudu 12 sportlast. Uue Mercedese võitis 155cm kõrguse parkuuri tulemusel Daniel Deusser hobusega Happiness van T Paradijs, kui edestas ümberhüpetel teise koha saavutanud Prantsusmaa paari Maelle Martin ja Giovani de la Pomme`i ning kolmandana lõpetanud sakslast Jan Wernket hobusega Nashville HR.

Tänasteks põhisündmusteks Stuttgardis on MK-etapi võistlused neljarakenditele ja koolisõitjatele. Mõlemast teeb otseülekanded ka FEI TV, tulemused on leitavad aadressilt

http://www.longinestiming.com/#!/show-jumping/2016/1264/html/en/longinestiming/index.html