Stuttgardi MK-etapi võit Pieter Devosile

Pieter Devos ja Apart. Foto: FEI//Lukasz Kowalski

Eile toimunud Stuttgardi Lääne-Euroopa liiga MK-etapil kordus Lyoni stsenaarium, kui teist aastat järjest võitis põhisõidu sama paar. Pieter Devos ja Apart, kes domineerisid Saksamaa 2018. aasta etappi, väljusid ka tänavu võistlustulest parimatena, seljatades 38 konkurenti.

Christa Jung ei teinud starti tulnud sportlastele elu kergeks, kuid ratsanike ja hobuste kõrge tase oli selge ning ümberhüpetele pääses 11 põhiparkuuris puhta soorituse teinud sõitjat. Võitja sõnul oli tegu ühe raskeima põhiparkuuriga selle hooaja jooksul: rajad on alati kõrged ja tehnilised, kuid hea pinnase ja suure platsi tõttu hüppavad hobused seal hästi.

Kolmandana ümberhüpetel startinud Steve Guerdat ja Venard de Cerisy tegid esimese puhta ning ühtlasi ka kiire soorituse minnes võistlust juhtima. Kohe tema järel tulnud Scott Brash hobusel Hello Senator paistis maailma esinumbrit ohustavat, kuid siiski jäi natuke puudu ning paar läks teiseks. Seitsmendana platsile tulnud Pieter Devos ja Apart liikusid küll tempokalt, kuid väike komistus peale müüri tekitas tunde, et võiduvõimalused on kadunud. Siiski jõudsid nad üle finišiliini 0,5 sekundit varem kui Guerdat ning esikoht kuulus Belgia paarile.

Pieter Devos ja Apart. Foto: FEI//Lukasz Kowalski
Steve Guerdat ja Venard de Cerisy. Foto: FEI//Lukasz Kowalski
Scott Brash ja Hello Senator. Foto: FEI//Lukasz Kowalski

Steve Guerdat juhib momendil üldarvestust 47 punktiga ning tema järel 40 punktiga tuleb Pieter Devos. Viimased kaks etappi kõrgeid kohti saanud Scott Brash on tõusnud kolmandaks 35 punktiga.

Järgmine etapp toimub Madridis novembrikuu lõpus.

Kõik Stuttgardi tulemused leiate siit!

News | Longines FEI Jumping World Cup – Stuttgart 2019

He may be called Apart – but they work the best together! 💙Aboard the brave, chestnut gelding, Team Pieter Devos flew to the final fence with infinite style! Chasing down the clock, all eyes were on Devos as he went for the gold again at Stuttgart German Masters to steal the show in the LONGINES FEI Jumping World Cup! 🇧🇪🥇Pieter Devos 🇧🇪🥈Steve Guerdat 🇨🇭🥉 Scott Brash 🇬🇧

Posted by Fédération Equestre Internationale on Pühapäev, 17. november 2019