Stuttgardi takistussõidu MK-etapi parim Steve Guerdat, kolm sakslast esiviisikus

Kui koolisõidu MK-etapil Stuttgardis suutsid sakslased võtta võidu ja lisaks veel neli kohta esikuuikus, siis takistussõitjad pidid seekord alla vanduma Šveitsi sportlasele Steve Guerdat’le hobusega Hannah, kes kustutas viimaste hulgas startijana nende kolmikvõidu lootuse.
 
Pühapäevases põhisõidus, 160 cm kõrguste takistustega MK-etapil, asus starti 40 võistluspaari. Tervelt 16 sportlasel õnnestus kirja saada puhas sõit ning võitja pidi selgitama ümberhüpped. Palju polnud enam lõpuni jäänud, kui sakslaste käes oli kolmikjuhtimine ja lootus võit koju jätta aina tõusis. Sellele mõttele „tõmbas kriipsu peale“ aga Steve Guerdat, kes oma 10-aastasel märal Hannah edestas Philipp Weishaupti (Asathir) 0.57 sekundiga ning läheb nüüd koju uue Mercedesega. Kolmandaks platseerus Christian Ahlmann hobusega Epleaser van’t Heike ning neljas oli Simone Blum hobusel DSP Alice. Viimased on näidanud muide Stuttgardis super minekut, kui paar võitis neljapäeval parkuuri kõrgusel 150cm ja reedel kõrgusel 155 cm, oli reedel puhas ja auhinnalisel kohal ka 150 cm sõidus ning nüüd lõpetas neljandana MK-etapil. Viiendaks jäi siin sõidus brasiillane Eduardo Alvarez Aznar (Rokfeller de Pleville Bois Mar). Kokku lõpetas ümberhüpped topeltnulliga 13 võistluspaari.
 
Võitja oli soorituse ja oma hobusega äärmiselt rahul: „Sa pead tõesti uskuma, et sul on võimalus, kui stardid ümberhüpete lõpus. Ma olen siin [Stuttgardis] olnud viis kord teine ja ma tõesti tahtsin ühel päeval võita. Hannah on samuti olnud terve hooaja super! Enne selle hooaja esimest MK-etapi Oslos polnud ta kordagi sisetingimustes hüpanud. Seal polnud ta perfektne, kuid Helsinkis tundus ta juba väga hea ja siin, suurel areenil, tekib tunne nagu hüppaks väljas nii et talle [Hannah’ile] sobis see hästi.“
 
Üldarvestust asus juhtima samuti Guerdat, kellel on praeguseks kogutud 43 puntki. Sellega on ta kvalifitseerunud juba ka järgmine aprill Pariisis toimuvasse finaali. Prantslasel Kevin Staut’il on kogutud 38 ja rootslasel Henrick von Eckermannil 35 punkti.
 
Järgmisena suundub võistluskarussell Madriidi, kus sel nädalavahetusel Madrid Horse Week raames toimub järjekorras kuues MK-etapp.
 
Kõik Stuttgardi tulemused leiate: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1426/html/en/longinestiming/index.html