Stuttgardi takistussõidu MK-etapivõit Christian Ahlammile hobusega Codex One

Eile õhtupoolikul lõppes Stuttagrt German Masters takistussõidu MK-etapiga, kus võidu jättis korraldajamaale Christian Ahlmann 13aastase täkuga Codex One.

Stuttgardis selgitati võitja viie paari ümberhüpetel, kus kiireimaks osutus eelviimasena startinud Christian Ahlmann hobusega Codex One, kui paar edestas seni liidrikohta hoidnud noort rootslast Douglas Lindelow`d ja Casellot enam, kui sekundiga. Saksamaale tuli veel teinegi poodiumikoht, kui kolmanda tulemusega lõpetasid Patrick Stühlmeyer ja Lacan. Prantslane Patrice Delaveau ja Lacrimoso katkestasid ümberhüpetel, saades sel moel viienda koha. Neljanda auhinna teenisid välja iirlane Cameron Hanley ja Z Acodate DDL.

Ahlmann sõnas hiljem, et ümberhüpetele minne ta teadis, et on suuteline võitma, kuid pidi proovima kõike: "Oli täielikult kontsentreeritud ja võtsin kõikvõimalikud riskid ning õnneks kõik töötas stardist kuni finišini. Ma nägin, mida Douglas tegi ning teadsin, et sammude arvu enam vähendada ei ole võimalik. Nii tuli mul võtta veelgi väiksemad pöörded ja liikuda veelgi kiiremini."

Pärast Stuttgardi etappi on liiga edetabelis endiselt prantslaste kaksikjuhtimine. Liidripositsioonil on 49 punktiga Simon Delestre, teisena järgneb talle kaks etappi võitnud Penelope Leprevost 44 punktiga. Ahlmann tõusis 37 punktiga kolmandaks, jagades seda kohta Ühendriikidest punkte kogunud belglase Jos Verlooy`ga.

Stuttgardi tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/1106/1106zeitplanDEU.htm?style=longines