Stuttgardis rakendi MK-etapi esikolmik: Chardon, Geerts, Dobrovitz

Glenn Geerts lõpetas Stuttgardis teisel positsioonil/ foto Stuttgart German Masters

Stuttgardis suutis oma tänavuse ebaõnne peatada IJsbrand Chardon, kes võttis etapivõidu belglase Glenn Geertsi ja ungarlase Jozsef Dobrovitzi ees, kui maailma neljarakendeid valitsev Boyd Exell lõpetas seekord alles viiendana.

Chardon, kes ebaõnnestus täielikult Lyonis, pääses ühe palli mahaajamisega võitjate vooru ka laupäeval, lõpetades tolle sõidu kolmandal kohal Geertsi ja Excelli järel. Laupäeval, mil jagati juba MK-punkte, oli vanameister teisest puust, kui läbis avavooru puhtalt ning kvalifitseerus koos samaga hakkama saanud Geertsi ja Dobrovitziga võitjate vooru. Boyd Excell võttis seevastu maha kaks palli ning sama teinud jänki Chester Weberi järel leppima viienda kohaga.

Võitjate voorus näitas vanem Chardon (teatavasti võistleb MK-sarjas ka IJsbrandi poeg Bram) meisterklassi, kui oli konkurentidest oluliselt kiirem, ületades oma avavooru tulemust nelja sekundiga. Ka üks maha-aetud pall jättis lähimale sõitnud Glenn Geertsi nelja sekundi kaugusele. Ebaõnnest jagu saabud Chardon sõnas pressikonverentsil: “Sõitsin avavooru kindla peale. kahju, et Boyd edasi ei pääsenud, tema vastu on alati inspireeriv võistelda. Tase on samas hetkel niivõrd kõrge, et sa ei tohi sisse lasta vähimatki viga. Minu eesmärgiks teises voorus oli ette sõita vähemalt palline vahe ja see õnnestuski vaatamata palli langemisele seitsmendal takistusel.” IJsbrand on Stuttgartis eelnevalt võitnud ka aastatel 2007 ja 2016.

Teisel kohal lõpetas Stuttrartis Glenn Geerts, kolmandana Joszef Dobrovitz. Sarja kahe etapi järgselt asus juhtima IJsbrand Chardon 12 punktiga, teine on avaetapi Lyonis võitnud Jerome Voutaz 10 ponktiga, kolmas 8ga Dobrovitz.

Järgmised MK-punktid jagatakse rakenditele juba tuleval nädalavahetusel sarja uuel etapil Hollandi linnas Maastrichtis.

Kõik Stuttgarti neljarakendite etapi tutelused leiate siit (Uitslag)