Stuttgarti koolisõidu MK-etapi võitsid Fabienne Lütkemeier ja D`Agostino FRH

Eile keskpäeval selgus Stuttgartis Lääne-Euroopa koolisõiduliiga kolmanda etapi paremusjärjestus, kui sarnaselt reedese programmiga lõpetasid esikohal Fabienne Lütkemeier ja D`Agostino FRH.

Saksmaa koolisõitjad näitasid koduseinte toel võimast esitust ning võttsid esikuuikust suisa viis kohta. Sakslastele suutis konkurentsi pakkuda vaid viiendana lõpetanud Danielle Heijkoop hobusega Kingsley Siro N.O.P. Hollandist. Põhikonkurents võidule käis Lütkemeieri ja Jessica von Bredow-Werndl`i vahel. Lütkemeier ja D`Agostino sooritus hinnati 80.600% vääriliseks, Bredow-Werndl ja Unee BB kogusid 80.375%, mis andis pingelises heitluses teise koha. Tulemusega 79.500% lõpetasid kolmandal positsioonil Isabell Werth ja Don Johnson FRH. Võistlustules oli ka põhjanaabrite soomlaste koolisõitja Terhi Stegars, kes hobusega Axis TSF saavutas tulemusega 76.350% seitsmenda koha 15 sportlaspaari hulgas.

Stuttgarti esikolmik ametnikega; foto stuttgart-german-masters.de

Fabienne Lütkemeier asus võiduga Stuttgartis ühtlasi Lääne-Euroopa liigat juhtima. Mäletatavsti oli ta lõpetanud teisel kohal Lyoni etapil ja kogunud seitse punkti ka Odensest. Paderborni linnast pärilt 25aastane koolisõitja ütlespärast võistlust, et tegemist oli suurepärase võistlusega üliheas atmosfäris, kus D´Agostino tundis end hästi ja kontsentreerituna. Kohtunike poolt lisas Katharina Wust, et tegemist oli tippspordiga, mille üle pealtvaatajad võisid rõõmu tunda. Kohtunik tõi välja asjaolu, et kõikide kolleegide hinded olid sarnased, kõikumisi ei esinenud, mis teeb tulemuse omakorda eriti tõsiseltvõetavaks.

Pärast kolme Lääne-Euroopa etappi on Fabienne Lütkemeier kogunud 44 punkti ja on sellega, nagu eelpool öeldud, liider. 37 punktiga jagavad aga teist kohta kolm koolisõitjat: Adelinde Cornelissen Hollandist, Agnete Kirk Thinggaard Taanist ning Jessica von Bredow-Werndl Saksamaalt.

Stuttgarti võistluse tulemused leiate aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/967/967zeitplanDEU.htm?style=longines