Stuttgartis jagatakse MK punkte takistus- ja koolisõidus ning rakendispordis

Sel kolmapäeval algas Saksamaal Stuttgartis sealne suurvõistlus International Stuttgart German Masters, kus MK punkte jagavad takistus- ja koolisõitjad ning rakendisportlased, lisaks võtavad mõõtu voltižeerijad. Võistlusel on tänavu 30. juubeliaasta.

Täna selguvad järjekordse MK-etapi võitjad koolisõidus ja rakendisprodis. Eile sõitsid koolisõitjad Grand Prix programmi, kus Saksamaa sportlastele kuulus koguni nelikvõit. Parima tulemuse, 76.240% sõitsid välja Fabienne Lütkemeier ja D`Agostino FRH. Isabell Werth ja Don Johnson FRH kogusid teisena tulemuseks 74.840%, kolmandana jäid neist vaid 0.240% alla Dorothee Schneider ja Forward Looking.

Rakendisportlased teevad Stuttgardis selle MK-hooaja avalöögi. Eilses sõidus näitas jällegi enda üleolekut austraallane Boyd Exell, kes kahe vooru peale oli ligi 9 sekundit parem sakslasest Daniel Schneidersist ja suisa 30 sekundit parem hollandlasest Ijsbrand Chardonist. Täna starditakse juba MK-punktidele ja seda eilses pööratud paremusjärjestuses.

Boyd Exell tänab võidujärgselt publikut; foto stuttgart-german-masters.de

Takistussõitjate MK-sõit on kavas homme, pühapäeval. Eile õhtul peeti 155 cm kõrguste takistustega Mercedes German Masters, kuhu pääses vaid 12 sportlast neljapäevase kvalifikatsiooni alusel. Võistluse ja sõiduauto Mercedes Benz võitis maailma hetke teine number Ludger Beerbaum hobusega Chaman. Beerbaumile oli see neljandaks Mercedes German Mastersi võiduks. Eelnevalt on ta olnud parim aastatel 1995, 1996 ja 2005. Kuulsale sakslasele järgnesid tema kaasmaalane Hans-Dieter Drecher hobusega Embassy II ja valitsev olümpiavõitja Steve Guerdat Šveitsist hobusega Concetto Son.

Ludger Beerbaum Mercedes German Masters peaauhinda vastu võtmas; foto stuttgart-german-mesters.de

Stuttgargi suurvõistluse tulemused leiate huvi korral aadressilt http://eventcontent.hippoonline.de/967/967zeitplanDEU.htm?style=longines. Võistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://stuttgart-german-masters.de/en/#/current