Sügismatk hobustel mööda Luunjat

Tartumaa Ratsaspordiklubi lõpetas suvise välihooaja sõbraliku sügismatkaga ümberkaudsetel põldudel.

Tänavune suvine võistlushooaeg sai Tartumaa klubis pühapäeval ilusa punkti ratsamatkaga, mis kulges Luunja tallist, üle põldude ja läbi metsade, kogupikkusega 3,5 tundi. Julgeid maastikusõiduhuvilisi kogunes kokku 8, kes kõik tõdesid, et selline suvelõpetamine võiks kujuneda traditsiooniks.

Matkaliste üllatuseks leidus Luunja ümbruse taludes päris palju hobuseid. Matkaseltskonnale jäid järgi vaatama aias elav valge shetlandi poni ja kena, kopsakapealine vanatüübiline toritõu esindaja ning loomulikult kohaliku hobusekasvataja suur kari.

Ilusa ilma oli klubi juhatus juba eelnevalt broneerinud ning seetõttu saatis kogu matka eestimaa ilus sügisilm. Nagu sellistel puhkudel ikka, peeti ka väike piknikupaus, mis toimus seekord punase viiuldaja, Julius Eduard Sõrmuse sünnikohas. Kuigi keegi polnud enam ammu sellest viiuldajast midagi kuulnud, ei seganud see pikniku pidamist, koos kosutavate söökide ning karastavate jookidega. Ka hobused kasutasid väikset puhkepausi maitseelamuste nautimiseks ning näksisid lihtsalt muru.

Sügisjahtide ja ratsmatkade lahutamatuks osaks on ka eriline riietus. Seekord osutuks üllatajaks ja parimaks selles kategoorias, peatreener Urmas Raag, Urmas oli üllatuslikult valinud selle sügishooaja trendiks kauboistiili, koos kõvakübara, Levise teksade ja kauboisaabastele kinnitatud kannustega. Kui detailide kallal norida, siis puusalt puudus vaid Colt’i 1847 aasta mudel. Urmast saatis matkal tundmatuks jääda soovinud tütarlaps, kes hiljem osutus tema tütreks, Sandraks.

Tartumaa RSK