Super! Tallinna Grand Prix võitis Tiit Kivisild hobusega Cinnamon

Kaheteistkümnes Tallinn International Horse Show lõppes parima stsenaariumi järgi võimalikest – viimasena Grand Prix ümberhüpetel startinud Tiit Kivisild ja Cinnamon jätsid suurvõidu Eestisse.

Traditsiooniliselt oli tänavusegi Tallinn International Horse Show kulminatsiooniks kuni 160 cm kõrguste takistustega Grand Prix, mis ühtlasi Kesk-Euroopa liiga MK-etapiks. Võistluse algfaasis tuli sportlastel maha ridamisi takistusi, mistõttu jäi mulje, et rada on liialt raske. Lõpuks statistika paranes ning ümberhüpetele jõudis kaheksa võistluspaari 34st, kelle hulgas võibolla mõnevõrra üllatuslikult Oliver Karma ja Vanco Z, kellele see oli esimene sellisel tasemel parkuur ning mitte niivõrd üllatuslikult Tiit Kivisild ja Cinnamon. Meie hetke esipaarile oli naeratanud loosiõnn, mistõttu said nad startida ümberhüpetel viimasena.

Esimesena startis otsustavas voorus poolakas Michal Kazmierczak hobusel Stakorado, kes tegi puhta ja suhteliselt kiire sõidu. Järgmisena läks poolaka tulemust ümber sõitma mullune võitja Vladimir Beletsky Rocketmaniga, kes ajaliselt seda suutiski, kuid eksis ühel takistusel ja lõpetas nelja karistuspunktiga. Üks latt tuli maha ka Oliver Karmal ja Vancol.

Järgmist nulli tuli oodata eelviimase startijani. Selega sai hakkama 19aastane leedukas Kristupas Petraitis hobusega Lordano, kusjuures ajaline tulemus oli poolakast parem. Noor leedukas ei varjanud oma rõõmu. Startida jäi vaid Tiidul Cinnamoniga. Ettearvatult muutus ootusärev saal haudvaikseks, Tiidu nägu oli täis keskendumist. Kivisild sõitis Cinnamoniga ülitäpselt ja mõõdetud pööretega ja lõpetas puhtalt! Mis peamine, ka parima ajaga. Rahvas rõkkas. Kivisild on nüüdsest neljas takistussõitja, kes Gunnar Klettenbergi, Rein Pilli ja Hanno Ellermanni kõrval on võitnud TIHS Grand Prix.

Meie teistest sõitjatest lõpetas Karma seitsmendal kohal. Auhinnalise koha said ka kiireima neljaga lõpetanud Rein Pill ja A Brok. Selleks kohaks oli üheksas. Kertu Klettenberg ja Ulrike R kogusid neli karistuspunkti ja olid 15. kohal, Urmas Raagi ja Zitaco tulemuseks oli 8, Ebbe-Liisa Sõnajala ja Trooja tulemuseks 12 karistuspunkti. Veel osalesid Kairi Dräbtsinskaja ja Peron (16 kp), Paul Argus ja Opaal (19 kp), samuti katkestanud Gunnar Klettenberg ja Lance S ning Kullo Kender ja San Antonio.

Rääkides Tiidu konkurentidest liiga arvestuses, siis täna suutis meie sportlane neid kõiki edestada. Liider Neretnieks saavutas 17. koha, Andrius Petrovas lõpetas 23. ning Andis Varna 12. kohal. Petrovasel punktilisa ei tulnud, Neretneiksil lisandus 1 ja Varnal 5 punkti.