Suri Taani parim takistussõiduhobune Tailormade Esperanza de Rebel

Taanlased, kelle parimad positsioonid ratsaspordimaailmas pärinevad pigem koolisõidust, on eeskätt Sören Pederseni näol rahvusvahelisel takistussõiduareenil siiski kenasti pildis olnud. Kahjuks kaotas Pedersen mõned päevad tagasi oma tipphobuse Tailormade Esperanza de Rebeli, kes ei elanud üle koolikuoperatsiooni.

Maailma edetabelis hetkel 173ndat kohta hoidev ehk parim Taani takistussõitja Sören Pedersen ning 11aastane valge holsteini mära näitasid viimastel aastatel rahvusvahelisel areenil kõrget taset, hoides nii takistussõidus Taani lippu kõrgel.

Saksamaal Bremenis resideeruva Pederseni ja Esperanza de Rebeli parimate saavutuste hulka võib lugeda mitmeid häid sõite Taani koondises erinevatel Rahvuste Karikatel, auhinnalisi kohti erinevatelt Global Champions Touri etappidelt, tänavust Odense CSIO3* GP kolmandat kohta. 2013. a. Euroopa Meistrivõistlustel Herningis lõpetasid nad 17ndal positisoonil. Pärast septembrikuist WEGi, kus nad individuaalselt samuti 17ndaks tulid, tegi paar veel ühe stardi Arezzo Rahvuste Karikal ning võttis siis puhkust. Kahjuks pani mära tõusvale karjäärile punkti operatsioon, mida ta üle ei elanud.

Foto: Külli Tedre