Susan Kaleta ja Aga Flamenco von Feicht võitsid Incukalnsi maratonvõistluse põhisõidu

Lätis Incukalnsi ratsakeskuses peeti möödunud nädalavahetusel ülirohke startide arvuga takistussõiduvõistlus, millel osales hulgaliselt eestlasi, kelle etteasted päädisid Susan Kaleta ja Aga Flamenco von Feicht võiduga 130cm kõrguses parkuuris.

Incukalnsis peeti maha tõeline maratonvõistlus. Kui reedel Hobumaailma toimetaja korraldajatele helistades nalja viskas, et kas teil on 1000 starti nädalavahetusega, siis palju ta mööda ei pannudki. Näiteks laupäevaks oli ülesandmisi 495! Reaalne startide arv kujunes küll mõnevõrra väiksemaks, kuid sellele vaatamata olid korraldajad valge ajaga toime tulekuks sunnitud laupäeval viima läbi kaks parkuuri üheaegselt, mida võimaldas põhilise soojendusväljaku teise võistlusväljakuna kasutusele võtmine.

Võistlus lõppes parkuuriga kõrgusel 130cm, kus osales 38 maratoni lõpuni välja kannatanud võistlejat. Kahefaasilises parkuuris tegid kiireima soorituse Susan Kaleta ning Aga Flamenco von Feicht, kes teises faasis edestasid poole sekundiga leedukas Tadas Šeškast ja hobust Baterflay. Kolmandale kohale jõudisd Hanno Ellermann ja Wilander, lisaks oli Ellermann hobusega Fumosa auhinnalisel viiendal kohal. Parima lätlasena oli Girts Bricis hobusega Capri kuues. Lisaks sellele olid Kaleta ja Aga teisel kohal laupäevases 120cm sõidus, kus eestlastele kuulus ka kolm järgnevat kohta: Argus ja Cinta kolmandan, Brita Tuvi ja Hindenburg neljandad ning Maarja Martinson ja Cappuccino viiendad. Selle sõidu võitis 130cm teine paar Šeškas ja Baterflay.

Lisaks võidule põhiparkuuris, oli Annabel Lõuke hobusega Genius parim viieaastaste parkuuris. Samas saavutas neljanda koha Ivo Ots hobusega Charly, kuues oli Teet Juul hobusega B Captain Norman. Auhinnalisi kohti sellegi jagus veelgi. Pühapäeva tõusva raskusega 120cm viiendad olid Siim Sinijärv ja Leander, sama päeva 110cm sõidus oli kolmas Berit Lehtsaar hobusega Lasca 14., kõrgusel 100cm saavutas teise koha Sven Leek hobusega Corina, Grete Rebane ja Charming olid neljandad.

Laupäeval peetud 110cm kõrguses parkuuris saavutas kolmanda koha Karolin Jaani hobusega Epopeka G, kuuenda koha Grete Rebane hobusega Charming. Sama päeva 100cm jagati enam kui saja osavõtja tõttu kaheks. Mõlemas sõidus kuulus teine koht eestlastele, ühes saavutas selle Sven Leek hobusega Corina, teises Siim Sinijärv hobusega Holi. Ühes sõidus oli viies Grete Rebane Charminguga, teises kuues Karolin Jaani Epopekaga.