Susan Kaleta võitis Baltic Riders Touri juunioride arvestuses

Eile jõudis Leedus Vazgaikiemise ratsakeskuses lõpule tänavune Baltic Riders Tour, mille peavõit läks Venemaale. Juunioride arvestuse esikoha tõi Eestisse Susan Kaleta.

Kaleta tõusis tuuri liidriks Läti etapil ning suutis oma edu hoida lõpuni. Just juunioride arvestus oli eestlastele edukaim, kus saavutati koguni nelikvõit. Teisena lõpetas Catlyn Resto, kolmandana Eleri Kiveste ning neljandana Kristjan Sinikas. Viiendalt auhinnaliselt kohalt leiame lätlanna Laura Penele. Läti sai oma ainukese võidu noorte ratsanike klassis, millles kogus enim punkte Kristine Egle. Eesti parimana jagas Tjorven Siiboja seitsemendat kohta.

Avatud klassis säilitas finaalis küll mitte parimat vormi näidanud Sankt-Peterburi takistussõitja Aleksander Belekhov, kes kogus 142 punkti. Teisena lõpetas 135.5 punkti kogunud Kätlin Sehver, kolmandana 130 punkti kogunud Gunnar Klettenberg. Auhinnalisele kuuendale kohale jõudis eestlastest veel finaalis vigastuse küüsis piinelnud Andres Udeküll.

Noorte hobuste klassis Eesti hobused auhindadele ei jõudnud. Võitis valgevenelase Mikalai Karpovichi ratsastatav holsteini tõugu Kardinal. Eesti parimana oli kuues Paul Arguse Hedina, kes Läti ja Leedu etappidest osa ei võtnudki. Baltic Riders Touri punktitabeli leiate tuuri kodulehelt www.balticriderstour.com kui ka ERL-i kodulehelt.