Suur Perila Tallide suvelõpuvõistlus Perila Karikale

Raasiku vallas Harjumaal toimub 20. -22. augustil Perila Tallide kolmas suur ratsavõistlus. Selgub Eesti Ratsaspordiliidu (ERL) Suvise Ponikarikasarja tänavune võitja ning kolmandat korda antakse välja Perila Karikas. Võistluste algus iga päev kell 10.

Peakorraldaja ja Perila tallide juht Paul Argus:

„Meie võistlused, mis on suunatud eeskätt noortele ja hobiratsutajatele, on lühikese ajaga saanud väga populaarseks. Kui eelmisel korral toimus kokku üle kolmesaja stardi, siis nüüd ootame vähemalt neljasada startijat paarisajal hobusel. Viimasel päeval saab näha ka vabariigi paremikku kuuluvaid ratsutajaid, nende seas eelmise aasta Eesti meister seenioride takistussõidus Ebbe-Liisa Sõnajalg.

Oleme Raasiku vallas ainsad, kes taolisi üritusi korraldavad. Lõpetamisel osaleb ka Raasiku vallavanem Andre Sepp,“ lisas Paul Argus.

Esimesel päeval toimub ERLi väline võistlus Perila Karikas, takistuste kõrgus 70-100cm. Võistlus on litsentsivaba ja on avatud kõigile huvilistele.

Laupäeval on seitse erinevat parkuuri kõrgustel 90-125cm.

Pühapäev algab sõiduga kõrgustel 90cm, seejärel on kavas kahefaasiline parkuur kõrgusega 100cm ning põnevust pakkuv tõusva raskusega sõit kõrgusel 110cm.

Päeva huvipakkuvamaid võistlusalasi on Perila Karikas 2010 kõrgusega 120cm ja viimane sõit, kus takistuse kõrgus on juba 135cm.

Võistluste korraldajad on Tondi Ratsaspordi Klubi ja MTÜ Perila Tallid ning kaasatud on mitukümmend vabatahtlikku.

Külastajaile on sissepääs tasuta, lastele ponisõit ja avatud on kohvik.

Lisainfo: Paul Argus, tel. 53 437321, info@perilatallid.ee, www.perilatallid.ee

Perila Tallid (www.perilatallid.ee) alustasid tegevust 2006. aastal. Renoveeritava kompleksi juurde kuuluvad suured rohukarjamaad, 7 väiksemat koplit, võistlusväljak, korralik harjutusplats ja maneež, suveperioodil mahub Perila Tallidesse ligi 60 hobust.

Sirje Argus