Suurbritannia Rahvuste Karika võit iirlastele

Michael Duffy. Foto: Longines

Longines FEI Jumping Nations Cup’i ehk Rahvuste Karika Euroopa esimese divisjoni hooaja eelviimane seitsmes etapp toimus Suurbritannias, kui Hicksteadis läksid vastamisi seitsme riigi esindajad. Võitja selgitasid omavahel ümberhüpetel välja võõrustaja ja Iirimaa, kus parima tulemuse said kirja iirlased.

Rahvuste Karikal on riigid teadupärast jagatud seitsmeks grupiks. Euroopa jaguneb omakorda kaheks divisjoniks: esimesse kuuluvad 10 tugevaimat riiki, milleks on Holland, Itaalia, Prantsusmaa, Šveits, Saksamaa, Rootsi, Iirimaa, Hispaania, Belgia ja Suurbritannia. Kaheksast asetleidvast etapist on neil võimalik punkte koguda viiel etapil, mis on hooaja alguses kindlaks määratud. Igat rahvust esindab etappidel neli sportlast, kellest kolme parima tulemus läheb arvesse. Hooaja lõpus kvalifitseeruvad seitse enim punkte teeninud meeskonda oktoobris Barcelonas toimuvasse finaali.

Hicksteadis esindatud seitsmest rahvusest kogusid punkte kuus. 160 cm kõrgusel peetud kahevooruline parkuur ei halastanud: kolmandaks tõkkeks olnud valge värav ning nelja meetri laiune veetakistus tegid elu raskeks paljudel. Kaasa ei aidanud ka tugevad tuuleiilid ja vihmasadu, mis samuti kuumuses vaevlevat riiki just siis tabada otsustas. Hollandi meeskond (Willem Greve, Johnny Pals, Kevin Jochems, Harrie Smolders) otsustas teises voorus võistlemisest looubuda, kui Greve loobumise tõttu jäeti ilma nö drop score’ist ning Pals’i sõit ebaõnnestus, saades 23 karistuspunkti. Veetakistus jättis drop score’ist ilma ka Suurbritannia meeskonna (Scott Brash, Amanda Derbyshire, Holly Smith, William Whitaker), kui Brash mõlemas voorus antud tõkkel välja tõrkus. Alles jäänud kolm liiget suutsid aga sellest hoolimata võidelda ennast koos iirlastega (Trevor Breen, Richie Moloney, Michael Duffy, Anthony Condon) ümberhüpetele, kui mõlemad olid kogunud kahe vooru kokkuvõttes 16 karistuspunkti. Seekord pidi Suurbritanniat ümberhüpetel esindanud Holly Smith alla vanduma iirlasele Anthony Condonile, kes kindlustas Iirimaale hooaja esimese võidu Rahvuste Karika sarjas. Kolmandaks platseerus Brasiilia (Felipe Amaral, Pedro Junqueria Muylaert, Luiz Felipe de Azevedo Filho, Marlon Modolo Zanotelli) 20 karistuspunktiga. Esikolmikule järgnesid vastavalt Rootsi, Belgia, Itaalia ja Holland.

Winning Round | Longines FEI Nations Cup Jumping – Hickstead 2018

The rain never dampened Team Ireland Equestrian's fire! 🔥An electric win from the boys in green saw them win a very tricky leg of the LONGINES FEI Jumping Nations Cup at the famous The All England Jumping Course, Hickstead! ⚡️🏆Pure class, talent and determination! 👏💪

Posted by FEI Jumping on Pühapäev, 29. juuli 2018

Üldarvestuse esikolmikus toimusid antud etapiga mõned muudatused. Endiselt juhib Belgia, kellel on kogutud 420 punkti. Neile järgneb Šveits 340 punktiga ja kolmandaks tõusid iirlased 335 punktiga, Siiski peab arvestama, et riigid saavad punkte koguda kindlatelt etappidelt ning mitmeid neist saavad oma punktilisa veel viimaselt etapilt koguda, samas kui Rootsi, Saksamaa ja Hispaania punktisumma on juba lõplik.

Võistlussarja viimane peatuspaik enne finaali on Iirimaal järgmisel nädalavahetusel, kui Dublinis leiab aset Euroopa esimese divisjoni kaheksas etapp.

Hoolimata sellest, et põhirõhk oli Rahvuste Karikal, leidis enne pühapäevast kulminatsiooni aset ka mitmeid muid võistlusklasse, millest suurima, Longines Grand Prix kõrgusel 160 cm, võitis hollandlane Kevin Jochems hobusega Captain Cooper.

Kõik Hicksteadi tulemused leiate siit